Demokraty čeká tvrdý debakl

Demokraty čeká tvrdý debakl

Joe Biden sliboval ve svém inauguračním projevu, že jeho cílem je urovnání sporů a nastolení jednoty národa.

Skvělé. Asi i proto fanatická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která se proslavila tím, jak na závěr presidentova poselství pečlivě a teatrálně trhala na kousky jeho řeč, stejně jako se snažila odstranit z Kapitolu sochy dříve uznávaných a během povstání BLM odmítaných bílých amerických politiků, tlačí na pilu a stůj co stůj se snažila prosadit další impeachment proti Donaldu Trumpovi pod záminkou podněcování k násilnému povstání.Senát má 100 členů a pro úspěšnost podané žaloby je zapotřebí 2/3 většiny senátorů.

Jestli po dočasném obsazení Kapitolu, které bylo vlastně jen standartním rubem letního zabrání radikálními příslušníky a sympatizanty BLM, díky masivní mediální masáži byli stoupenci Trumpa otřeseni již v této době, předběžné hlasování o přípustnosti žaloby svědčí o očekávaném debaklu demokratů a triumfu Donalda Trumpa. Návrh na zamítnutí podal republikánský senátor Rand Paul a hned 45 senátorů tento návrh podpořilo, a jen pět republikánských senátorů se naopak vyslovilo pro ústavní přípustnost této žaloby. Ještě před třemi týdny nepředstavitelné.

Mimochodem i bývalý senátní lídr Mitche McConell, který ještě nedávno po akci v Kapitolu dštil na Trumpa oheň a síru, pod tlakem nálad v republikánské straně, která stále drtivě za Trumpem stojí své útoky na Trumpa velmi zmírnil.

Politika a nálady s ní spojené jdou ve vlnách. A demokraté poměrně rychlý návrat Trumpa do příznivějšího světla urychlili.

Mimochodem známe to z Česka. Dokud byl Babiš nenáviděn opozicí i médii a dokud se na statisícových protestech proti němu shodovala značná část odpůrců, byl jednoznačným vítězem.

Teď je na tom podstatně hůře, když jde opozici a bulváru na ruku.

Takže my, kteří v rámci demokracie podporujeme pluralismus, jistě budeme Trumpovi držet palce. Amerika ho potřebuje jako sůl.

Ta prohra při impeachmentu by měla napomoci k vystřízlivění z údajné všemocnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*