Dělá to Brusel jen tak z plezíru?

Dělá to Brusel jen tak z plezíru?

Samozřejmě, že ne. Skoro vše, co se v politice stane, je nějakým způsobem zamýšleno, plánováno a provedeno. Arabské jaro, ukrajinský Majdan nebo ruský Krym. To vše má nějaký základ a nějaký dopad. Chtěný i nechtěný, zamýšlený…

…i nezamýšlený. Tak to ale chodí nejen v politice, ale třeba i doma v rodině. Vyjmenovávat všechny akce, které tu druhou polovinu rodiny vytočí, je zbytečné. Smysl má pouze ptát se, zda to skutečně mělo smysl a zda věc splnila svůj účel.

A přesně to lze říci i o víkendové akci Prague Pride neboli Pražský pochod hrdosti homosexuálů. Pochodovat lze s různým účelem nebo také jen z radosti. Ale většina pochodů má nějaké heslo, nějaký smysl. Třeba (pokud se dobře pamatuji Ani dělníka ze závodu, ani korunu ze mzdy.

Ano, to byl pochod s jasně vytyčeným sociálním cílem. Jaký však měl pochod PP smysl a cíl? Nevím. Předvést se, exhibovat, mít radost ze sexu. Dobře, ale proč potom kolem toho dělat takový cirkus? Pokud vím, tak protestních hlasů bylo velmi málo, většina kritiků rezignovala.

Mysleli si něco o prdeli, ale nikoli o objektu sexuálního zájmu, ale o cíli, kam mají účastníci takovýchto šaškáren jít. Ovšem, profesionální bruselský aktivista a propagandista Roman Máca musel ve svém článku, odkaz zde. zdůraznit, že proti těmto pochodům jsou „milovníci starých pořádků“.

To tedy čumím jako tele na nová vrata. Ano, jistě, za Husáka by takovýto pochod byl zcela nemyslitelný a nemyslitelný byl i dvacet let po „revoluci“. Ale, co mají milovníci starých pořádků s „buznami“ stále nechápu. To všichni pod 50 let skáčou z toho pochodu nadšením do luftu?

Mně občas nějací chytří diskutéři vytýkají, že píši v žoldu Moskvy. Bohužel ne, to bych asi psal opatrněji, abych se neodkryl. Ale jestli Roman Máca nepíše v žoldu Bruselu, tak to já jsem „Svatá Dala Neví Komu“.

Analytik programu Kremlin Watch think tanku Evropské hodnoty, spolupracovník redakce Manipulatori.cz.

Zdroj: http://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=543657

Tak to byl úvod a nyní k problému varných konvic. Jako obvykle o tom problému vím jen to, co mi velí můj technický cit. Ano, varná konvice má příkon asi jako automatická pračka a kdyby se všechny varné konvice v Evropě zapnuly v jeden okamžik, způsobí to elektrorozvodné síti značné problémy.

Ale to se nestává a také ani nikdy nestane. Jde prostě o to, že v Bruselu sedí velmi dobře placení „odborníci“, kteří, by nebyli považováni za zbytečné vymýšlejí různé ptákoviny a 3,14oviny (volně podle prezidenta Zemana).

Zákaz obyčejných žárovek neměl žádný praktický smysl. Kromě pár zarputilců, jako je třeba náš hostinský pod hrází Hostivařské přehrady, který v sále bez oken svítil celý den šesti 200W obyčejnými žárovkami a platil tak za proud jako blbec, nikdo takto stejně nesvítí.

A přitom jsou ty „úsporné“ žárovky velmi hrubě neekologické a házet je do popelnice, což mnozí z nás činí, je zvěrstvo. Prostě, někdo v Bruselu musel ukázat aktivitu, a tak šly žárovky do řiti, aby je nahradila svítící „topná tělíska“, která jsou povolena a žárovky naprosto připomínají.

Takže, hovno z hovna pošlo a hora porodila myš. A jak to bylo s těmi varnými konvicemi opravdu nevím, ale jedno je jasné. Bylo to další polínko na hranici, na které se upekl Brexit. Člověk je ochoten prominout mnohé, ale soustavné vyrábění antipopulistických kravin úspěch mít nemůže.

Občas zde jde řeč o RVHP a EU. Jednoznačně, NO COMPARISON. Zažil jsem obojí. RVHP i EU. A mohu říci, že s činností RVHP jsem se nepřímo setkal pouze jednou. A k tomu ještě bez konkrétního vlivu na moji práci.

Slyšel jsem kolegy strojaře, jak si stěžují, že na zasedání RVHP bylo stanoveno, jaké zemědělské stroje bude který stát socialistické soustavy vyrábět a že Poláci se na to usnesení zvysoka vyexkrementovali a vyrábějí vše, co se jim hodí.

A žádná ťafka z Moskvy nepřišla. Ani náhodou. A Poláci zvesela vyráběli ten typ kombajnů, které jsme měli vyrábět my.

Prostě a jednoduše, není žádné srovnání. Bruselský moloch nás všechny uchopil svými chapadly a pustit nás nemůže, protože pak by ti úředníci byli bez práce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*