Děkuji Milionu chvilkám, že ukázal, jak s ním lidi nejdou

Děkuji Milionu chvilkám, že ukázal, jak s ním lidi nejdou

Když sleduji poslední akce Milionu chvilek, vše mne utvrzuje k tomu, že občané ČR jsou daleko více sjednoceni proti nim a jejich politickým nohsledům než proti Křečkovi, Babišovi a Zemanovi.Včera se v Brně konal jeden z avizovaných mítinků Milionů chvilek pro …, který svolaly na protest proti volbě Stanislava Křečka českým ombudsmanem. A účast prý byla velmi hojná. Sešel se neuvěřitelně početná demonstrace 300 lidí. Slovy tři sta lidí. (viz https://www.idnes.cz/brno/zpravy/demonstrace-protest-milion-chvilek-brno-krecek-ceska-televize-verejnopravni-media.A200227_192829_brno-zpravy_mls). To je samozřejmě na Brno, která má 380 tisíc obyvatel úctyhodná účast! Ani ne jedna desetina procenta!

A aby tomu nebylo málo, tak tuto výše zmíněnou statistiku potvrzuje i jejich nedávna akce v jiném českém velkoměstě, a to v Plzni. Tam přišlo podle médií na jejich demonstraci rovněž asi tři sta lidí (viz https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/milion-chvilek-zahajil-stafetu-pro-demokracii-v-plzni.A200225_215029_plzen-zpravy_remy)

K tomu bych ještě připočetl nedávný průzkum veřejného mínění, kdy i přesto, ve velká většina respondentů o aktivitách spolku slyšela a ví, čeho se protesty týkají, tak nadpoloviční většina Čechů (52 procent) jejich aktivity nepodporuje! Naopak s nimi souhlasí jen necelá třetina 32 procent (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milion-chvilek-pro-demokracii-spolek-protesty-demonstrace-pruzkum-cvvm-podpora-cesi.A200224_163859_domaci_pmk ).

Ale i tak rozdíl 20 procent a k tomu nadpoloviční většina opačné strany, je více než markantní. Takže v souvislosti ve vztahu českého národa k Milionům chvilek to spíš vypadá tak, že občané našeho státu jsou spíš sjednoceni právě proti Milionu chvilek pro … a jejich politickým nohsledům než proti Křečkovi, Babišovi, Zemanovi.

A to je, myslím, pro nás velmi dobrá vizitka, protože je vidět, že Češi mají na rozdíl od jiných národů imunitu k tomu, aby se chovali jako ovce podle toho, co je jim naočkováno z nějakých médií. Naopak je vidět, že si dělají svůj vlastní názor, který není ovlivněn nějakými rádoby tvůrci veřejného mínění.

 

(Mikuláš Minář v Praze na Letné @milionchvilek / Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*