Děkuji, ale Fokus Václava Moravce skutečně o pravdě nebyl!

Děkuji, ale Fokus Václava Moravce skutečně o pravdě nebyl!

V posledních dnech se snesla tvrdá kritika na úterní Fokus Václava Moravce s podtitulem „Boj za pravdu“. Dovolte, abych i já přidal několik svých postřehů z tohoto pořadů a rozhodně mu nehodlám leštit kliku u dveří.

Na televizní pořady Václava Moravce se pro jeho jednostrannou zaujatost zásadně nedívám. Už jsem řadu měsíců neviděl ani jeho nedělní pořad. Jen když narazím na to, že někdo upozorní na něco, s čím zásadně nesouhlasím, tak si to zpětně pustím, abych se přesvědčil, zda to dotyčný skutečně vyřkl.A neviděl jsem ani úterní Fokus Václava Moravce. Až když jsem se dočetl o hlasité kritice tohoto pořadu, která dokonce vyzývá k jeho zrušení, tak jsem si zpětně tento více než dvouhodinový pořad pustil na https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11054978064-fokus-vaclava-moravce/219411030530009.

Hlavními hosty tam byli předseda Ústavního soudu Rychecký a slovenská prezidentka Čaputová. A vyslechl jsem si, co říkali. A zajímavé je, že i přesto, že pořad byl o pravdě, tak v čase videa kolem 21:40 minut pan Rychetský vyřkl zcela prokazatelnou lež! Cituji „…No a bohužel to vytvořilo tu živnou půdu pro šíření strachu z uprchlíků, které tady nemáme, z islámu, který tady nemáme…“. Nemůžu si pomoci, tohle zkrátka pravda není! Podle sčítání z roku 2011 je u nás 3500 lidí, hlásících se k islámu (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1bo%C5%BEenstv%C3%AD_v_%C4%8Cesku). A dnes se počet muslimů v ČR odhaduje dokonce na 0,1-0,2 procenta, což je 10-20 tisíc! (viz https://ekonom.ihned.cz/c1-66006260-ani-v-roce-2018-cesko-neznici-invaze-islamu). Tak ať mi nikdo neříká, že tu islám nemáme. A uprchlíci? Zrovna dnes se objevil článek, že v roce 2017 žilo Česku až 200 tisíc nelegálních migrantů (viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/studie-evropska-unie-migranti-pobyt-bez-povoleni-2017.A191114_072428_zahranicni_chtl). Takže si nemůžu pomoci, ale tento výše popsaný výrok pana Rychetského je bez pochyby nepravdivý. Jestlipak na to upozornili i takoví ti hlídači politiků, kteří každému měří, kolikrát řekl pravdu a kolikrát lež?

Druhou věc, na kterou bych chtěl upozornit, řekl také pan Rychetský, a to v čase cca 31:00, kde se mluvilo o životě za socialismu „…To byla schizofrenní společnost. Takto byly vychovávány děti. Pepíčku, to ale ve škole neříkej to, co říkáš doma! A v tom se žilo po celá desetiletí…“ Tentokrát pan Rychetský naopak pravdu měl, protože já jsem osobně přesně tohle v té době zažil. Ale jste si čtenáři skutečně jistí, že něco podobného se neopakuje i v dnešní době? Jen s tím rozdílem, že dogmata komunistického totalitního socialismu vystřídala dogmata tzv. politické korektnosti? Já bych si s tím tak jistý nebyl.

Naopak, když vám někdo tvrdí, že jen on má ten správný patent na pravdu, tak na vás chce, abyste to uznal i vy! I když máte na věc úplně jiný názor. Takže pokud vám dnes někdo tvrdí, že jedině on má pravdu a nikdo jiný, tak je to buď arogantní domýšlivec anebo dogmatik, který si nechce přiznat nic jiného než to, v co on sám věří. Na rozdíl od něj jsem já přesvědčený, že v politice žádná skutečná pravda neexistuje. V ní existují jen rozdílné názory a jejich demokratická volba většinou. A tak by to mělo být v každé normální demokracii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*