David Rockefeller je po šesté úspěšné operaci srdce ve věku 99 let

David Rockefeller je po šesté úspěšné operaci srdce ve věku 99 let

Miliardář filantrop David Rockefeller úspěšně absolvoval svoji šestou transplantaci srdce v úctyhodném věku 99 let.

Operace transplantace srdce, která trvala 6 hodin, a byla provedena týmem soukromých lékařů v jeho hlavní rezidenci, na rodinném statku v Pocantico Hills, New Yorku, evidentně nezmohla legendárního obchodního muže, který je znám díky jeho dynamice a chytráctví.

K jeho první transplantaci srdce došlo v roce 1976, poté, co dramatická automobilová nehoda vedla k jeho infarktu. Byl operován za 24 hodin a o týden později již byl na nohou.

99letý muž umožnil reportérům, aby mu položili několik otázek jen 36 hodin po operaci, což svědčí o studijním zdraví této americké ikony.

„Pokaždé, když dostanu nové srdce, je to jako nový dech života, který se přežene přes mé tělo. Cítím se znovu plný energie a plný života,“ řekl novinářům.

Na otázku ohledně tajemství jeho dlouhověkosti, Rockefeller vysvětlil, že jednoduchý život je způsob, jak toho dosáhnout.

„Lidé se mě často ptají na tuto otázku a já jim vždy odpovím stejnou věc: milujte život. Žít jednoduchý život, hrát si se svými dětmi, užívat si věci, které máte, trávit čas s dobrými věrnými přáteli,“ oznámil Rockefeller s úsměvem na tváři.

„Vydělal jsem v mém životě spoustu peněz, ale většinu z nich jsem dal pryč. Nemá smysl je mít, když je nemůžete sdílet,“ vysvětlil proslulý filantrop.

Tento muž, který také prodělal transplantaci dvou ledvin v roce 1988 a 2004 je stále velmi pozitivní co se týče jeho zdraví a doufá, že se dožije až do věku 200 let, řekl novinářům v žertu a v dobrém duchu, jen několik hodin po jeho operaci.

David Rockefeller je nejmladší syn Johna D. Rockefellera Jr., syna zakladatele ropné společnosti Standard Oil a donátora Rockeffelerovy nadace. Je jedním ze zakladatelů Trilaterální komise a skupiny Bilderberg. Podporuje Římský klub a po vzoru svého otce spravuje nadále Rockefellerovy fondy, známé např. financováním založení OSN, jemuž věnovaly pozemky pro stavbu a peníze na vybudování jejich ústřední budovy v New Yorku. Dle časopisu Forbes je jedním z nejbohatších lidí světa.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “David Rockefeller je po šesté úspěšné operaci srdce ve věku 99 let

  • · Edit

    Nevím, zda to je pravda, či ne. Nicméně mi ten pán připomíná jednu postavu z televizního seriálu Agresivní virus. Podoba čistě náhodná?

  • Toto je Hoax. Zakladom by malo byt preverenie pravdivosti kazdej zverejnenej informacie a ak je nemozne sa doveryhodne dopatrat ku faktom, radsej nezverejnovat senzacne znejuce ligotajuce sa a ohurujuce klamstva, ved prave o tej pravde by mali byt tieto slobodne noviny, ci nie?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*