Dav migrantů brutálně zmlátit španělské hlídače

Dav migrantů brutálně zmlátit španělské hlídače

Dav asi 20 migrantů v azylovém přijímacím středisku ve Španělsku brutálně zmlátil dva strážce za pomocí tyčí a kamenů a zároveň vyhrožoval, že je zabije.  

K útoku došlo v přijímacím středisku pro nezletilé přistěhovalce bez doprovodu v Hortaleze, okrese španělského hlavního města Madridu. K útoku došlo poté, co strážníci odmítli přístup dvěma „problémovým chlapcům“ do jiných částí budovy, píše deník El Mundo.    Oba chlapci se poté snažili protlačit se přes stráže a začali je mlátit. Strážci se pokoušeli mladíky dostihnout poté, co se kolem nich protlačili a pak byli znovu napadeni.

Pak na místo dorazil další člen stráže, který už je viděl, jak asi dvacet mladistvých migrantů surově mlátí oba členy stráže. Dalším šedesáti nebo více migrantům bylo zabráněno připojit se k útoku.

Dva migranti, kteří incident vyprovokovali, se poté vyzbrojili tyčemi a kameny a vyhrožovali, že oba strážníky zabijí.

Dva ze tří strážců byli odvezeni do místní nemocnice, jeden s poraněním obličeje a trupu a druhý měl zranění ruky a krku.

Tento incident není prvním případem násilí v centru pro migranty, kteří tvrdí, že jsou nezletilí. Na začátku minulého týdne požádala Sesterská unie Madridu (SATSE) o další bezpečnostní opatření po útoku ve stejném centru.

„Už není čas na dobrá slova nebo na přehazování problému mezi různými regionálními nebo národními správami, tento problém musí být vyřešen, protože si nemůžeme dovolit, aby se takové akce znovu opakovaly,“ uvedla unie.

Výskyt násilí namířeného proti zaměstnancům v azylových domech a přijímacích střediscích se šíří od vrcholu migrační krize v roce 2015.

Jeden z nejznámějších případů se stal v roce 2016 ve Švédsku, kdy somálský migrant, jenž předstíral, že je nezletilý, ubodal k smrti pracovnici Alexandra Mezherovou.

Na počátku letošního roku v německém městě Guben dvacetiletý syrský žadatel o azyl útočil na zaměstnance azylového domova vyzbrojený sekerou.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*