„Databáze gangů“ britské policie je rasově nevyvážená. Přepracovat! Orwell rotuje v hrobě a Goebbels se potutelně směje

„Databáze gangů“ britské policie je rasově nevyvážená. Přepracovat! Orwell rotuje v hrobě a Goebbels se potutelně směje

Starosta Londýna Sadiq Khan nařídil podle serveru Indepenent přepracování databáze gangů Metropolitní policie. Je prý rasově nevyvážená.

A to navzdory tomu, že podle Scotland Yardu ze 7 tisíc lidí vedených za posledních pět let v databázi bylo 96 procent sankciováno za trestný čin, z toho 79 procent za násilí, držení zbraně nebo loupež. Možná by pomohly nějaké EU kvóty? Nebo raději rovnou použití tlačítka „delete“?Podle zjištění muslimského starosty jsou tři čtvrtiny lidí zmíněných v databázi, kterou policie založila v roce 2011, mladší 25 let a 80 procent z nich jsou tmavé pleti. Mnoho z nich je prý hodnoceno nulovým skóre škodlivosti („zero harm“ score), což představuje nejnižší riziko možnosti spáchání násilí, píše Independent.

Přezkoumat, vyvážit, narovnat

„Zastoupení mladých černochů v databázi je nepřiměřené vzhledem k pravděpodobnosti, že něco spáchaj nebo se stanou obětí násilí gangů…,“ uvádí shrnutí uveřejněné Khanovou kanceláří.

Londýnský starosta prý nařídil přepracování na základě poznámek jeho kanceláře do konce roku 2019. Jde o opětovné posouzení těch, kteří mají „nulové skóre škodlivosti“, odstranění těch, kteří nesplňují přísná kritéria a zlepšení zpracování dat a policejní spolupráce s Komisí pro rovnost a lidská práva.

Důležitější je evidentně řešit důsledek než příčinu

Aby alespoň naoko vypadalo všechno tak, jak má: vyváženě a rovnostářsky. Co na tom, že v ganzích jsou zřejmě větším poměrem zastoupeni lidé tmavé pleti. Databáze a statistiky lze přece korigovat na přání shora. Své o tom vědí už statistiky (nejen) švédské policie, které některá data raději neuvádějí, nebo ještě lépe ani nesbírají.

Jak říkal Joseph Goebbels: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“.

Případně může londýnský starosta vymyslet se svými kumpány nějaké pobídky pro původní Brity, aby měli motivaci se s gangy sbratřovat a trochu tím vyrovnali nedůstojně a příliš jednostranně vyhlížející databázi, ne?

A tak si tady na tom světě žijeme.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*