Dánský profesor historie vyzývá k vybudování zdi kolem Evropy, která by zastavila přistěhovalectví

Dánský profesor historie vyzývá k vybudování zdi kolem Evropy, která by zastavila přistěhovalectví

Uffe Østergaard argumentoval, že v opačném případě bude nevyhnutelná propast mezi východní, západní a jižní Evropu.

Dánský profesor historie Uffe Østergaard navrhl vybudovat kolem Evropy zeď, která by zastavila přistěhovalectví a dodal, že integrace selhala.„Po druhé světové válce se pevně věřilo, že model severského sociálního státu je tak silný a atraktivní, že dokáže integrovat všechny cizince,“ uvedl Uffe Østergaard ve svém stanovisku pro deník Politiken. Østergaard se přiznal, že také sdílel tento názor, ale později o něm lépe přemýšlel a odklonil se od multikulturalismu.

Podle něj nyní nastal čas, aby EU vybudovala hraniční zeď s „drátěnými ploty ve čtyřech pruzích, se světlomety a strážními věži“ jako nezbytný prostředek pro ochranu evropských hranic. Østergaard věří, že v opačném případě dojde k bezprostřednímu rozdělení východní, západní a jižní Evropy s protichůdnými názory ohledně řízení přistěhovalectví, zejména na půdě sociálního zabezpečení.

„Ochrana hranic je nezbytná, jinak se obyvatelstvo vzepře proti vládě,“ napsal.

Profesor Østergaard argumentoval, že je čas, aby politici přiznali, že integrace selhala.

„Ghetta jsou dobrým příkladem paralelních společností, které vnikají. Integrace neselhala u všech, ale u relativně mnoho lidí,“ napsal.

Uffe Østergaard by také rád viděl asimilaci imigrantů namísto integrace a věří, že všichni obyvatelé by měli přijmout „luteránské ctnosti“ převládající v dánské společnosti.

74letý Uffe Østergaard je dánský historik specializující se na historii evropské identity. Je profesorem evropské civilizace a integrace na Aarhuské univerzitě a profesorem evropské a dánské historie na Kodaňské obchodní škole. Sloužil také jako vedoucí oddělení studia holocaustu a genocidy na Dánském institutu pro mezinárodní studia.

Jeho primárním zájmem je evropská identita od 16. století. Týká se zejména multikulturních a multietnických států, jako jsou Rakousko-Uhersko a Osmanská říše a jejich nástupnické státy.

Vzrůstající imigrace do Evropy z jiných kontinentů začala v polovině 20. století a vyvrcholila migrační krizí v roce 2015. Mezi lety 2008 a 2017 obdrželo 28 zemí EU více než 5 milionů žádostí o azyl, většinou z muslimských zemí ze Středního východu a Afriky.

 

(Uffe Østergaard Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Dánský profesor historie vyzývá k vybudování zdi kolem Evropy, která by zastavila přistěhovalectví

  • Zeď je drahá a neefektivní. Migranti jí přelezou nebo obejdou. Je třeba je chytat ve vnitrozemí a do doby deportace zavírat v táborech, kde by museli každé sousto tvrdě opracovat. Dále je třeba zastavit vyplácení jakýchkoliv dávek a podpor. Měli bychom jim dávat jen nejnutnější jídlo a pití. Oni by si invazi do Evropy rozmysleli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*