Dánský ministr pro integraci: Přistěhovalectví vede k méně svobodné společnosti

Dánský ministr pro integraci: Přistěhovalectví vede k méně svobodné společnosti

Dánský ministr pro přistěhovalectví, integraci a bydlení nedávno během rozhovoru prohlásil, že imigrace učinila z Dánska méně svobodný národ.

Během nedávného rozhovoru s dánským týdeníkem Weekendavisen, Matthias Tesfaye, sociální demokrat s eritrejským původem, vysvětlil novináři, jak imigrace do Dánska vedla k menší svobodě ve společnosti.„Přistěhovalectví učinilo Dánsko méně liberální zemí. Myslím, že je to nesporné. Kdybychom neměli 50 let imigrace, naše legislativa by byla dnes mnohem liberálnější, “uvedl ministr.

Ministr pro integraci pak přirovnal dánskou integrační politiku k dopravní nehodě, ke které došlo ve zpomaleném filmu. Tvrdil, že imigrace zanechala v Dánsku trvalou stopu „politické infrastruktury“ a uvedl, že to vede k tomu, že stát se uchyluje ke kontrole našich životů.

„Čím více přistěhovalectví, tím silnější musí být státní regulace a toto nařízení se vztahuje na všechny. Pravděpodobně to musíme uznat v době migrace, “řekl Tesfaye.

Tesfaye také poznamenal, že imigrace měla negativní dopad na dánskou tradici soukromých škol a že kvůli islámu byla na soukromé školky uložena různá omezení.

„Ne kvůli dánským, židovským nebo katolickým školám, ale muslimským soukromým školám. Rovněž přijmeme lepší distribuci studentů středních škol, kteří budou mít vliv na výběr středních škol zdarma. Je to přímý důsledek imigrace a týká se každého. Myslím, že je to smutné, ale je to lepší, než se zapojit do liberálního přístupu a sledovat, jak paralelní komunity rostou. “

„Mladí Dánové mají dnes zdarma možnost volby na střední škole, ale ve skutečnosti se místní střední škola často stala primárně pro mladé lidi se zahraničním původem. Já sám jsem mluvil s mnoha mladými lidmi v západním regionu, kteří říkají, že etnické složení je důvodem pro jejich volbu na střední škole. Politická regulace vyžaduje skutečnou svobodu. “

V boji proti tomuto rostoucímu problému podporuje Tesfaye vládní návrh, podle kterého by zahraniční studenti byli rovnoměrně rozloženi na dánských školách.

A nakonec, když se novinář zeptal, zda Dánsko nemůže přežít jako liberální stát kvůli imigraci ze Středního východu, Tesfaye odpověděl: „ Ne stejně jako před 30 lety.“

 

(Dánský ministr pro přistěhovalectví, integraci a bydlení Matthias Tesfaye Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*