Dánský ministr přistěhovalectví připouští, že integrační politika je „fiasko“

Dánský ministr přistěhovalectví připouští, že integrační politika je „fiasko“

Dánský ministr pro přistěhovalectví připustil, že integrační politika této země je „fiasko“, přičemž poznamenává, že pouhých 17 procent syrských žen pracuje 5 let po přestěhování do země.

Mattias Tesfaye, sám syn etiopského otce přistěhovalce, upozornil na statistiku, která je uvedena v nové zprávě o integraci, jež odhaluje, že méně než polovina syrských mužů si po stejném období pobytu v Dánsku našla zaměstnání.„Bohužel si nemůžeme dovolit být překvapeni. Když sledujeme stejnou integrační politiku, pak také dosáhneme stejných výsledků, “řekl Tesfaye a poznamenal, že přistěhovalci ze zemí, jako je Thajsko, Filipíny a Čína, jsou na tom mnohem lépe, než migranti ze Středního východu.

„Už nejde o změny přesunů nahoru a dolů. Nebo o změnu některých bodů imigrační politiky. Jde o změnu požadavků pro nováčky, kteří začnou svůj život v Dánsku, “řekl Tesfaye.

Aby se dala tato otázka vyřešit, dánská vláda již nebude nabízet nově příchozím „uprchlíkům“ dávky sociálního zabezpečení. Místo toho budou muset okamžitě najít práci nebo se přihlásit do integračního programu na 37 hodin týdně.

Vzhledem k tomu, že tato politika musí být založena na skutečnosti, že někteří přistěhovalci se integrují lépe než jiní, Tesfaye se zavázal poslat migranty zpět, jakmile bude jejich domovská země považována za bezpečnou.

„Novinkou je, že budeme také požadovat zpáteční cestu. Uprchlíci se musí vrátit domů, když je v jejich domovské zemi mír. Doufám, že Syřané budou první skupinou, kde dočasný pobyt skutečně znamená dočasný pobyt. “

Několik let před přílivem „uprchlíků“ z Blízkého východu v roce 2015, německá kancléřka Angela Merkelová připustila, že pokusy země o vytvoření multikulturní společnosti „zcela selhaly“.

Poté přistoupila k otevření stavidel pro přibližně 2 milióny migrantů, kteří mířili do Evropy.

Někteří z těchto migrantů přispěli k prudkému nárůstu násilných trestných činů a sexuálních útoků, zatímco teroristické útoky, jako byl masakr v Paříži, byly také přímo spojeny s politikou otevřených hranic.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*