Dánsko zřídilo novou agenturu pověřenou repatriováním nelegálních migrantů

Dánsko zřídilo novou agenturu pověřenou repatriováním nelegálních migrantů

Dánská vláda právě vytváří nový orgán, jehož jediným úkolem bude repatriovat nelegální migranty.

Aby odrazili stále populárnější nacionalistické strany v zemi, Sociální demokraté – strana s nejvyšším počtem křesel v dánském parlamentu –  upřednostnila vyhoštění nelegálních migrantů.Fungujíc na ministerstvu přistěhovalectví a integrace, „domácí cestovní agentura“, zahájí svou činnost 1. srpna a bude mít na starosti vyslání cizinců bez legálního pobytu v Dánsku zpět do jejich domovin.

„Pro vládu je důležité, aby nelegální přistěhovalci odcestovali domů. Dánskou imigrační službu jsme měli mnoho let. Poskytuje mimo jiné povolení k pobytu pro uprchlíky a sloučení rodin. Nyní jsme zřídili agenturu Home Travel Agency, abychom zajistili, že se lidé vrátí domů, když nemají povolení k pobytu v Dánsku, “uvedl dánský ministr zahraničí a integrace Mattias Tesfaye.

„Úřad, který pracuje pouze s domácími cestami. Myslím, že to dává smysl, “dodává Tesfaye.

Dánsko také nedávno uzavřelo své hranice – s výjimkou pro tzv. „žadatele o azyl“ – navzdory skutečnosti, že mnoho z nich pochází z oblastí zamořených koronavirem v severní Itálii, napsal dánský deník Berlingske.

„Dánsko prostě nemůže uzavřít hranice pro žadatele o azyl. Jsme vázáni Dublinskou úmluvou, což znamená, že musíme přijmout a poskytnout žadatelům o azyl přístup do Dánska a následně posoudit, která země je odpovědná za zpracování žádosti o azyl podle dublinského nařízení, “ řekla zástupkyně ředitele odboru pro lidská práva Louise Holcková.

Podle Louise Holckové se nejedná pouze o udržení vztahu zejména s Německem, odkud pochází mnoho žadatelů o azyl při cestě do Dánska.

Dánský ministr přistěhovalectví říká, že policie zavede „žadatele o azyl do migračního tábora v Sandholmu.“

„Celá komunita se musí snažit vyhnout se šíření infekce. Proto jsme také podnikli řadu kroků a iniciativ v oblasti azylu. Žadatelé o azyl obvykle cestují veřejnou dopravou z hranice do centra Sandholm v Severním Själlandu, “uvedl Tesfaye.

„Od této chvíle bude za tento transport odpovědná policie. Ve středisku Sandholm budou všichni noví žadatelé o azyl zkontrolováni na zdravotní stav a budou k dispozici speciální karanténní zařízení, “pokračoval ministr imigrace.

„V případě potřeby budou žadatelé o azyl samozřejmě umístěni do karantény podle příslušných kritérií. Naštěstí je nyní počet žadatelů o azyl na velmi nízké úrovni. “

Rozumnější politici, jako je Peter Skaarup z populistické Dánské lidové strany, tvrdě vládní politiku kritizovali.

„Vyvinulo se to v šílenství!“ řekl Skaarup zpravodajskému serveru Den Korte Avis.

„Zaprvé, je hloupé neumožnit uzavření hranic, aby to zahrnovalo i žadatele o azyl, a zejména nyní v současné situaci nebezpečí šíření infekce,“ dodal Skaarup.

„A za druhé, použití policie k dopravování žadatelů o azyl z jižního Jyllandu do Severního Själlandu je docela výzva, a tak vystavuje policisty nebezpečí infekce.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*