Dánsko odhalilo náklady na imigraci: 5 miliard dolarů ročně

Dánsko odhalilo náklady na imigraci: 5 miliard dolarů ročně

Ukázalo se, že čisté náklady na nezápadní přistěhovalectví do Dánska po odečtení daňových odvodů dosahují téměř pěti miliard dolarů ročně.

Ano, opravdu.

Dánské ministerstvo financí ve své výroční zprávě odhalilo, že náklady v roce 2018 dosáhly 31 miliard DKK (4,8 miliardy dolarů), což je částka, kterou lídr opoziční Dánské lidové strany Kristian Thulesen Dahl označil za „astronomickou“.

„Údaj je založen na státních výdajích na veřejné služby související s přistěhovalectvím a sociálními dávkami, které dostávají přistěhovalci, a zahrnuje státní výdaje na zdravotní péči, péči o děti, vzdělávání a kulturu,“ uvádí Sputnik. „Od celkové částky byly naopak odečteny daňové příspěvky.“Různorodost zjevně není silnou stránkou, je to vlastně obrovský odliv veřejných zdrojů.

Většinu peněz – 24 miliard DKK (3,7 miliardy dolarů) utratí migranti ze zemí MENAPT (Blízký východ a severní Afrika plus Pákistán a Turecko), kteří tvoří 55 procent všech nezápadních přistěhovalců.

Tito migranti stáli stát 85 tisíc DKK (13 tisíc dolarů) na osobu oproti pouhým čtyřem tisícům na osobu z jiných nezápadních zemí.

Ve srovnání s předchozími lety se částka 4,8 miliardy dolarů ve skutečnosti snížila díky tomu, že Dánsko prosazuje tvrdší přístup k přistěhovalectví a pokouší se odstranit přistěhovalecká ghetta.

Dánská lidová strana však chce jít ještě dál tím, že do roku 2030 „deportuje 70 procent přistěhovalců, pokud spáchali něco trestného, nezvládli dánštinu nebo jsou dlouhou dobu nezaměstnaní“.

Začátkem tohoto roku zahájilo Dánsko novou přistěhovaleckou politiku, která zajistí, že oblasti v zemi nebudou mít více než 30 procent lidí z jiného než západního prostředí.

Jak jsme již zdůraznili, studie akademiků Kodaňské univerzity zjistila, že etnická rozmanitost má negativní dopad na komunity, protože narušuje důvěru.

Ve snaze zodpovědět otázku, zda má „pokračující přistěhovalectví a odpovídající rostoucí etnická rozmanitost“ pozitivní dopad na soudržnost společenství, dospěla studie k opačnému závěru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*