Dánsko navrhlo legislativu k odmítnutí žadatelů o azyl již na hranicích

Dánsko navrhlo legislativu k odmítnutí žadatelů o azyl již na hranicích

Dánská vláda se snaží zavést nové právní předpisy s cílem umožnit, aby mohli být žadatelé o azyl vráceni na hranicích, v případě, že de facto selže dublinské nařízení, podle nějž je za vyřizování žádostí o azyl odpovědná první země EU, do které žadatelé vstoupí, uvedlo dánské ministerstvo přistěhovalectví, integrace a bydlení.

„Měly bychom být schopni zvládnout tento tlak. To je důvod, proč nyní představujeme „záchrannou brzdu“, která by nám umožnila odmítnout žadatele o azyl již na hranicích, pokud dublinský systém de facto selže. Také představujeme několik opatření, které pomohou, aby pro žadatele byla naše země méně atraktivní (finančně) a budeme poskytovat více pomoci v konfliktních zónách, kde bude peníze více ku prospěchu,“ citoval šéfa ministerstva, Ingera Stojberga tisková zpráva.

Vládní návrh také zahrnuje posílení „preventivní a vyšetřovací“ zpravodajské činnosti a přísnější pravidla pro ty, kteří hledají povolení k trvalému pobytu a výplaty dávek v Dánsku.

„Navzdory tomu, že počet žadatelů a azyl je letošního roku zatím nižší, než jsme původně očekávali, 10.000 žadatelů o azyl je stále příliš mnoho a chceme dále snížit toto číslo. Zároveň bychom měli být připraveni zvládnout novou tlakovou vlnu v případě, že se objeví nová mezera v evropských hranicích,“ dodal Stojberg.

Uprostřed velkého přílivu migrantů do Evropy, počet jednotlivců, kteří podali žádost o azyl v Dánsku, v roce 2015 přesáhl 21.000. Dánsko, stejně jako některé jiné země EU zpřísňují své imigrační zákony a dočasně obnovují kontroly na hranicích.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP Photo/Jens Noergaard Larsen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*