Dánsko: 634 ze 700 žadatelů o azyl lhalo o své státní příslušnosti

Dánsko: 634 ze 700 žadatelů o azyl lhalo o své státní příslušnosti

Ze 700 žadatelů o azyl v Dánsku, kteří tvrdili, že jsou „bez státní příslušnosti“ z Kuvajtu se ukázalo, že 634 z nich ve skutečnosti pochází z jiných arabských zemí, informovaly dánské noviny Jyllandsposten.

Dánská imigrační agentura pečlivě prozkoumala 700 žadatelů o azyl, kteří tvrdili, že pocházejí z Kuvajtu.

Za použití sociálních sítí, mobilních dat a mezinárodní spolupráce byly autority schopny prokázat, že většina žadatelů o azyl lhala o svém pozadí.

Všech 634 osob, které byly odhaleny, podaly žádost o azyl v létě, podle dánských novin. Mnoho z nich ve skutečnosti přišlo z Iráku a 300 z nich patřilo ke stejnému klanu.

Důvodem, proč lhali o své totožnosti, je, samozřejmě, že je snadnější získat azyl, pokud jsou migranti bez státní příslušnosti. 82% žadatelů o azyl bez státní příslušnosti získalo azyl v roce 2016, oproti 13% z Iráku.

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Dánsko: 634 ze 700 žadatelů o azyl lhalo o své státní příslušnosti

  • Problem je nekde jinde. Vzijte se do situace uprchliku. Neumeji nic, nemaji nic, nejsou nic.
    Stali se uprchliky, protoze jim nase civilizace v EU tento status udelila a zahrnula socialnimi davkami, o kterych se jim ani nemohlo zdat. Za nic, jenom za to, ze jsou zde. A tak lzou z 90%, jak byli ohrozeni. Kdo by nelhal, kdyz mu to umozni toto jeho povyseni a bezpracnou existenci zde zachovat? Ja mam pro ne porozumneni, ze lzou, ruku na srdce, vy byste nelhali?
    Problem je nekde jinde. Jestlize jim chceme pomoci musime to delat organizovane a v jejich zemich, v jejich klimatu, v jejich Islamu, ktery vyznavaji a netahat je do Evropy, protoze se nenechaji integrovat a nepatri sem.
    Evropa nemuze vyresit svou demografickou katastrofu prijimanim lidi, kteri za deset let se nenaucili rec a ani poovina jich nepracuje. Nejsou integrovatelni a delaji nam jenom problemy. To ovsem nasi politici odmitaji. Merkel rika ‚My to zvladneme‘. Nezvladneme, ty prolhana sekretarko FDJ DDR, ktera jsi donedavna plivala na zapad a ted plives na vychod!!!

  • Evropa opravdu zešílela. Platí sociální dávky lidem kteří lžou, nepracují, nechtějí se integrovat a otevřeně říkají že jednou budou tyto země patřit jim. S tímto je potřeba skoncovat!

    http://www.epshark.cz/clanek/135

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*