Dánská vláda předložila plán na úplné zastavení azylů do roku 2025

Dánská vláda předložila plán na úplné zastavení azylů do roku 2025

Největší pravicová strana Dánska, Dánská lidová strana (DF) předložila plán na úplné zastavení azylů do roku 2025.

Podle dánské vlády, pětileté úplné zastavení azylu do roku 2025 sníží příliv o 4000 migrantů ročně a ušetří státní pokladně až 300 miliónů dolarů.Pokud se straně DF podaří toto prosadit, žadatelé o azyl přijíždějící do Dánska přes Německo a Švédsko by byli odmítnuti a požádáni o uplatnění azylu v zemích, z níž právě cestovali. Pokud se rozhodnou zůstat v Dánsku, bude vyjednáno vyhoštění za úplatu.

„Nechceme, aby lidé v následujících letech hledali azyl přímo v Dánsku. To znamená, že pokud přijdete na dánskou hranici z mírové země, typicky v Německa, budete požádáni o azyl v Německu,“ vysvětlil dánskému rozhlasu předseda Dánské lidové strany Kristian Thulesen Dahl.

Úmluva podle něj nebrání Dánsku posílat lidi do zemí, které jsou považovány za bezpečné. Proto Dánsko použije hraniční kontroly, aby se žadatelé o azyl obrátili zpět, a požádá je, aby zůstali, řekněme, v Německu.

„Otázkou je, kolik lidí bude chtít požádat o azyl v Dánsku, pokud budou vědět, že máme systém, díky kterému budou stejně posláni zpět,“ vysvětlil Thulesen Dahl.

Podle Thulesena Dahla tento plán neporušuje ani Schengenskou dohodu, ani Dublinské nařízení. Dahl dodal, že dublinský systém, podle něhož první země, do které žadatel o azyl vstupuje, je obvykle zodpovědná za řešení jejich případu, se v posledních letech rozpadl.

Dánská lidová strana odhaduje, že zastavení azylů bude mít za následek, že každý rok přijde do Dánska o 4000 méně žadatelů o azyl, přičemž do státní pokladny budou přidány další 2 miliardy DKK.

Z těchto peněz DF navrhuje vyčlenit 1,5 miliardy DKK (220 milionů dolarů) na navýšení penzijního připojištění o 11 000 DKK (1,650 USD), zatímco zbytek se použije na zaplacení sousedních oblastí pro přijetí žadatelů o azyl.

„Víme, že to bude stát nějaké peníze, ale s tím je spojen bonus. Ušetříme spoustu peněz na azylová centra a pak můžeme zvýšit úsilí Dánska v sousedních oblastech, abychom pomohli mnoha dalším, kteří jsou v nouzi,“ uzavřel Thulesen Dahl.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*