Dánská neziskovka nelegálně přeměnila řecké letiště na uprchlický tábor

Dánská neziskovka nelegálně přeměnila řecké letiště na uprchlický tábor

Podle řeckého poslance Christose Chatzisavvase z řecké nacionalistické strany Golden Dawn, letiště Polykastro bylo nelegálně přeměněno na uprchlický tábor nevládní organizací „Danish Refugee Council“.

Poslanec položil otázku příslušnému ministrovi, v níž citoval tiskovou zprávu letecké akademie Polykastro Air Force Training Academy.Akademie konkrétně uvádí, že Řecké vojenské letecké síly měly rezervovány letiště Polykastro pro místní leteckou akademii od roku 1986, kde prováděly své vojenské výcviky.

Řecké ministerstvo obrany však mělo právo používat přistávací dráhu letiště pouze pro účely výcviku.

Letecká akademie tvrdí, že od února 2016 je letiště nelegálně přeměněno na uprchlický tábor nevládní organizací Danish Refugee Council a bylo to utajeno řeckým ministerstvem obrany.

Výsledkem je, že tato akademie a deset dalších akademií přišly o životně důležité věci a přerušily své vzdělávací aktivity. Letiště Polykastro je jediným povoleným letištěm pro soukromé využívání v severním Řecku a tento krok je devastující úder pro místní ekonomiku!

Zdá se, že nevládní organizace v Řecku stojí nad zákonem. Řekové mohou jen přihlížet, jako jejich vlastní vláda skrývá nezákonné činnosti nevládních organizací.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ilustrační obrázek letiště Polykastro Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*