Dánská ministryně pro migraci: „Somálci, jděte domů a obnovte svou zemi“

Dánská ministryně pro migraci: „Somálci, jděte domů a obnovte svou zemi“

Dánští představitelé dospěli k závěru, že situace v některých částech Somálska je bezpečná a že Somálci už nemají opodstatněné důvody pro azyl.     

Po přezkoumání situace v Somálsku, což bylo zahájeno v roce 2017, povolení k pobytu budou zrušena pro nejméně 1 000 Somálců. „Je čas jít domů,“ uvedlo Dánsko.„Pokud už nepotřebujete naší ochranu, a váš život a vaše zdraví už nejsou ve vaší vlasti ohroženy, musíte se samozřejmě vrátit domů a vybudovat svou zemi původu,“ řekla ministryně pro migraci Inger Støjbergová, podle deníku DR.    

Ministryně rovněž zdůraznila, že každý případ byl pečlivě prozkoumán a že vždy vycházejí z rozhodnutí o skutečnostech.

Odebrání nebo neobnovení povolení k pobytu se stalo proveditelné, protože Dánsko v roce 2015 změnilo svůj imigrační zákon. Legislativní změna byla ve skutečnosti zaměřena na Syřany v souvislosti s vlnou azylantů téhož roku, ale vztahovala se také na migranty ze Somálska.

Dánsko uzavřelo se Somálskem dohodu, že tato domovská země by měla zpětně přijmout repatriované občany Somálska výměnou za pomoc při budování policejních sil. Dohoda se však vztahuje pouze na 12 osob ročně.

Somálcům jsou také nabízeny velkorysé částky, 14 000 eur za dospělou osobu a 4 200 eur za dítě, pokud se vrátí domů, avšak v roce 2017 tuto šanci využilo pouze 42 osob a v roce 2018 jich bylo 32.

 

(Inger Støjbergová Foto: Mads Claus Rasmussen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Dánská ministryně pro migraci: „Somálci, jděte domů a obnovte svou zemi“

  • Vy jste se uplne zbláznili, prý ať jdou domu !! Evropa jím vše da! !!! A vůbec nemusí ani hnout prstem !!! Ubytování, oblečení, jídlo i peníze dokonce i mohou v rámci sve víry zabíjet a znásilnit !!!! Evropa je pro ně ráj na zemi. Jen blázen si může myslet že půjdou domu dobrovolne !!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*