Dánská ministryně pro imigraci: Prohráli jsme s islámem

Dánská ministryně pro imigraci: Prohráli jsme s islámem

Dánská ministryně pro imigraci, integraci a bydlení Inger Støjbergová v dánských novinách Berlingske odsoudila islám a uvedla, že islám už díky strachu vyhrál.

Důvodem nejnovější kritiky statečné ministryně byla divadelní hra o víře Mormon nazvaná „Kniha Mormonů“, která nyní hraje v Kodani.

Ve hře člověk vyzdvihne prostředníček směrem k obloze a říká: „Teď zvedni svůj prst směrem k Bohu a proklej to hloupé prase.“ V jiné scéně je herec oblečen jako mormonský prorok Joseph Smith a má sex se žábou, aby se „uzdravil“.

Ale mezi Mormony v Dánsku to vůbec nevyvolává násilné reakce, a jak říká ředitel objektu Kasper Holten:

„Jste-li Mormon a nechcete vidět, že si děláme legraci z vaší víry, neměli byste tu hru vidět.“

Støjbergová zjistila, že Holten to může říci zcela bez rizika. „Ale zkuste v tomto myšlenkovém experimentu nahradit „Mormona muslimem,“ říká Støjbergová a uzavírá:„Nepředstavitelé v Dánsku v roce 2018?“ Ano, bohužel.“

Støjbergová uvádí, jaké reakce by následovaly: „Hysterické protesty o ublížení muslimům, demonstrace proti divadlu, vandalismus, vyhrožování smrtí hercům a instruktorům. Taková hra by nikdy nebyla povolena.“

Ministryně pokračuje:

„Jde o to, že jsme prohráli. Bojíme se náboženství s fanatiky, kteří nám vyhrožují, abychom mlčeli. A my ho ani nebudeme uznávat.“

Støjbergová také poukazuje na muzeum Skovgaard, které v loňském roce absolvovalo výstavu o rouhačském umění, kde byly opomenuty dánské karikatury Mohammeda. Vysvětlení znělo, že zde nezapadaly a že „nesmíme zasahovat do pocitů náboženských lidí,“ tvrdí Støjbergová a ptá se na zjevné:

„Kde jsou všichni tito lidé se „správným postojem“, když jsou narušovány pocity Mormonů? Proč Politiken (dánské liberální noviny) nenapsal skličující reakci o tom, jak strašně jsou někteří lidé pohoršeni? Dánská reputace v zahraničí po takové zákeřné hře byla ukázána v jednom z předních světových divadel?“

„Ano, odpověď je jednoduchá,“ uzavírá ministryně.  Mormoni nepoužívají zbraně a strach, když se cítí dotčeně. Neohrožují životní prostředí. Nevypalují divadla, nepálí dánskou vlajku. Když se hrála stejná hra v Los Angeles, Mormoni reagovali reklamami na „pravou mormonskou církev“, vysvětluje Støjbergová.

„Satira proti náboženství je stejná bez ohledu na typ náboženství. Velkým rozdílem jsou reakce těch, kteří se cítí zraněni, těch, kteří nazývají islám „náboženstvím míru“ a „skutečně používají zbraně, násilí a terorismus,“ uzavírá dánská ministryně.

 

(Speisa/ svobodnenoviny.eu  Inger Støjbergová Foto: Mads Claus Rasmussen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Dánská ministryně pro imigraci: Prohráli jsme s islámem

  • Za blbost se musí platit. Ten zámořský plán zničit a zblbnout Evropu pomocí migrantů se bohužel už v mnohých zemích projevuje .-Hlavně díky servilitě politiků, kteří mají prvořadou odpovědnost a vedou stádo na okraj propasti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*