Dánská ministryně integrace: Nelegální migranti by měli pociťovat, že zde nejsou vítáni

Dánská ministryně integrace: Nelegální migranti by měli pociťovat, že zde nejsou vítáni

Šéfka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová kritizovala plán dánské vlády přesunout na opuštěný ostrov nelegální migranty. Podle ní není dobré tímto způsobem migranty stigmatizovat.

Asi před týdnem dánský ministr financí Kristian Jensen oznámil, že v budoucnu budou nelegální cizinci umístěni na neobydlený ostrov předtím, než budou vyhoštěni.Avšak poté, co bude ostrov očištěn od prasečího moru. Migranti budou moci ostrov opustit během dne, ale na noc se musí vrátit zpátky. Toto rozhodnutí bylo přijato ve spojení s rozpočtovými jednáními s Dánskou lidovou stranou.

„Hurá!“ Napsal Søren Espersen na Twitteru po oznámení rozhodnutí. Tento plán nyní kritizuje ředitelka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová, která tvrdí, že je tím vážně znepokojena.

Byli jsme svědky negativního vlivu takové izolace již předtím, ale tyto předpisy bychom neměli kopírovat. Zbavit je svobody, izolovat je a stigmatizovat, jen zvyšuje jejich zranitelnost, řekla tiskové agentuře Reuters v Ženevě.

Dánská ministryně pro integraci Inger Støjbergová s ní však nesouhlasí. „Jsou v Dánsku nežádoucí a měli by to pocítit,“ napsala na sociálních sítích, podle agentury Reuters.

Pokud jde o prohlášení šéfky OSN, Inger Støjbergová tvrdí, že je divné, že někdo může sedět v New Yorku a kritizovat toto centrum, které ještě nebylo ani postaveno a jehož počínání bude následovat všechny konvence podepsané Dánskem.

 

(Inger Støjbergová Foto: Mads Claus Rasmussen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*