Damašek varuje Turecko kvůli letům nad syrským územím

Damašek varuje Turecko kvůli letům nad syrským územím

Damašek bude adekvátně reagovat na akce tureckých bitevních letounů nad syrským územím, včetně tureckých leteckých úderů maskovaných jako boj proti teroristické skupině Islámský stát, uvedla tisková agentura SANA s odvoláním na mluvčí syrského ministerstva zahraničí.

„Syrská vláda opakuje, že veškeré bojové lety tureckých bitevních letounů nad syrským územím pod záminkou boje proti Islámskému státu jsou prováděné bez součinnosti se syrskou vládou a velením ruského kontingentu a jsou považovány za agresi proti Sýrii a dochází tím k porušení syrské svrchovanosti a nanarušitelnosti naších hranic,“ uvedlo v prohlášení ministerstvo.

Sýrie odrazí každou takovou agresi a „bude reagovat příslušnými prostředky k ochraně své státní svrchovanosti,“ zdůraznilo ministerstvo.

Tisková agentura SANA také uvedla, že ministerstvo zahraničí nedovolí do Aleppa dodávku humanitární pomoci, a to zejména z Turecka, bez koordinace se syrskou vládou a Organizací spojených národů.

„V reakci na zprávy, že se Turecko chystá k expedici určitých položek, zejména humanitární pomoci do Aleppa, syrská vláda prohlašuje, že nedojde k žádným dodávkám, zejména z Turecka na syrské území, bez koordinace se syrskou vládou a OSN,“ citovala SANA ministerstvo zahraničí.

Tisková agentura Reuters již dříve oznámila, že do Sýrie dorazily kamióny s tureckou humanitární pomocí. Asi dvacet kamiónů pokračovalo do severních oblastí Sýrie přes kontrolní stanoviště v tureckém městě Cilvegozu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondělí oznámil, že byly do Aleppa odeslány humanitární konvoje.

 

(Proudový letoun F-16 tureckého letectva Foto: Umit Bektas/Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*