Damašek: Americká armáda v Sýrii porušuje její svrchovanost, nebojuje proti terorismu

Damašek: Americká armáda v Sýrii porušuje její svrchovanost, nebojuje proti terorismu

Akce americké armády v Sýrii jsou porušením syrské suverenity a nejsou součástí žádné protiteroristické akce, prohlásil syrský náměstek ministra zahraničních věcí.

„Pochybujeme, že američtí vojáci bojují proti terorismu. Oni nekoordinují svou činnost se syrskou armádou. Proto jsou tyto síly na území Sýrie nelegální. Nikdo nemůže tvrdit, že bojují proti terorismu,“ řekl Faisal al-Mikdad, syrský náměstek ministra zahraničí v rozhovoru s RIA Novosti.

„Boj proti terorismu musí být praktický úkol, ne toto reklamní představení, kterým se Západ zabývá,“ dodal.

Náměstek ministra zahraničí Faisal al-Kikdad Foto: AFP
Náměstek ministra zahraničí Faisal al-Kikdad Foto: AFP

 

Diplomat učinil toto prohlášení poté, co Washington potvrdil nasazení vojsk pro speciální operace v Sýrii.

Mikdad také odsoudil Saúdskou Arábii za hostování setkání různých sil, které se snaží svrhnout vládu v Damašku.

„Někteří z účastníků, které Saúdská Arábie pozvala na konferenci, nejsou žádnou skutečnou opozicí. Jiní reprezentují teroristické skupiny. Můžeme pouze říci, že Sýrie nevyjednává s teroristy. Jediné místo, kde se s nimi setkáváme, je bitevní pole,“ uvedl Mikdad.

Diplomat také odmítl medializovanou Saúdy vedenou protiteroristickou koalici 34 národů, kterou Saúdská Arábie představila tento týden. Mikdad uvedl, že navrhovaná aliance je sektářského charakteru a používá náboženské slogany pro politické cíle, tak jako teroristická skupina islámský stát. Saúdská aliance začala poněkud podivně, když několik národů uvedených jako členové koalice uvedly, že se dozvěděly o jejich účasti v koalici pouze z médií.

Mikdad uvedl, že syrská armáda může spojit své síly s některými skupinami tzv. syrské svobodné armády, což je zastřešující organizace podporovaná západními mocnostmi, která je údajně složena z umírněných povstaleckých sil.

„Pokud budou všechny zbraně namířeny na jednoho nepřítele, a tím je terorismus, pak to uvítáme. Nebo mohou složit zbraně a vrátit se ke klidnému životu, nebo narukovat do armády,“ uvedl Mikdad a dodal, že rebelové, kteří si to přejí, musí zastavit zapojení do trestné činnosti, jako je zabíjení civilistů, únosy a drancování měst pod jejich kontrolou.

Syrský úředník uvedl, že dopad ruské protiteroristické kampaně v Sýrii je již viditelný v celé zemi.

„Největším úspěchem je oslabení islámského státu a jiných teroristických skupin,“ uvedl Mikdad.

„Ruské nálety pokořily teroristy, o čemž svědčí získání území v provinciích Hama, Latakia, Idlib a Aleppo.“

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Komentář “Damašek: Americká armáda v Sýrii porušuje její svrchovanost, nebojuje proti terorismu

  • Fašistická aliance vedená režimem USA se všemožně snaží podpořit svoje řezníky ze zahraniční armády režimu USA v IS-CIA.Proto vraždí syrské a irácké vojáky hlava nehlava.USA chce za každou cenu vyvolat jadernou válku proti Rusku.Bohužel fašistickou politiku režimu USA odneseme všichni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*