Další země po Maďarsku? V Makedonii zahájilo činnost hnutí „Stop Operation Soros“

Další země po Maďarsku? V Makedonii zahájilo činnost hnutí „Stop Operation Soros“

Nová iniciativa „Stop Operation Soros (SOS)“, která se věnuje boji proti vlivu amerického miliardáře George Sorose, byla spuštěna v Makedonii.

Na tiskové konferenci, zakladatele hnutí vyzvali všechny „svobodně smýšlející občany“, bez ohledu na jejich etický původ či náboženské vyznání, aby se k nim připojili v „boji proti civilnímu sektoru, který je navržen a řízen Georgem Sorosem,“ informoval místní deník Vecer. Hnutí tvrdí, že se nejprve zaměří na odhalování „podvratných“ činností nevládních organizací financovaných Sorosem.

Podle Nikola Srbova, fejetonisty pro zpravodajský portál Kurir a spoluzakladatele hnutí SOS, Sorosem financovaná občanská společnost v Mekedonii používá svůj postoj k potlačení nesouhlasných názorů.

„Byli jsme svědky převzetí celého občanského sektoru a jeho zneužití a instrumentaci ke splnění cílů jedné politické strany. To je nepřijatelné a přesahuje to základ občanského organizování,“ řekl Srbov na tiskové konferenci.

„Nadace Open Society, působící pod záštitou Sorose, používá své finanční prostředky a personál k podpoře násilných protestů v Makedonii. Ta má monopol na sektor občanské společnosti a vytlačuje jakoukoliv jinou organizaci, která nesouhlasí se Sorosovou ideologií,“ uvedl Srbov.

Další spoluzakladatel, Cvetin Cilimanov, šéfredaktor tiskové agentury MIA, obvinil Sorosovou nadaci Open Society z poddolování makedonské suverenity tím, že pracuje nejen s opoziční středolevou stranou SDSM, ale také pro cizí zájmy. Spoluprací se zahraničními zastupitelskými úřady a organizacemi, jako je USAID, Cilimanov věří, že Sorosem financovaná skupina zasahovala do politického procesu Makedonie.

„To je nepřijatelné a značně to přispělo k veřejnému pocitu, že tradiční partnerské vztahy, ze kterých se Makedonie těšila s některými zeměmi, byly  podkopány,“ řekl Cilimanov novinářům.

Třetí zakladatel tohoto hnutí a šéfredaktor zpravodajského portálu Republika, Nenad Mircevski, prohlásil, že hnutí bude usilovat o „zničení Sorosova vlivu“ v Makedonii a zopakoval prosincový projev bývalého premiéra a vůdce strany VMRO-DPMNE Nikola Gruevskeho. V jeho projevu, Gruevski obvinil zahraniční síly a Sorosem financované organizace z vměšování se do makedonské politiky.

Nadace Open Society (OSF) byly zřízena Sorosem v letech mezi 1980 a 1990 s deklarovaným cílem pomoci zemím bývalého východního bloku s přechodem od komunismu. Nicméně, kromě podpory progresivních příčin, jako je reforma drogové politiky, Nadace OSF byla také zapojena do politických aktivit a Soros veřejně podpořil násilné svržení legitimně zvolené vlády na Ukrajině během „euromajdanu“. To způsobilo hněv ruských úřadů, které v roce 2015 zakázaly Sorose a jeho neziskovky na základě hrozby pro národní bezpečnost.

Soros a jeho nadace se ocitly v hledáčku i jinde. V prosincovém rozhovoru s internetovým portálem 888.hu, maďarský premiér Viktor Orbán uvedl, že rok 2017 přinese „vytlačení George Sorose a sil, které jej zastupují“. Orbán obvinil Sorose z poddolování evropských hranic a hodnot tím, že pomáhá usnadňovat tok uprchlíků a žadatelů o azyl ze Středního východu a jiných zemí.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Další země po Maďarsku? V Makedonii zahájilo činnost hnutí „Stop Operation Soros“

  • Ted je rada na nas, vypraskat tu verbez satana z nasi zeme. A ocistit nasi vlast od parazitu !!!!

  • Davidova hvězda znamená ohněm a vodou:

    POVODNĚ a UMĚLÉ SUCHO – vysché lesní potoky, fotovoltaické parky, likvidace vododržnosti krajiny, prosazování umělého hnojení -dotacemi, strašením trávou a listím – BIOODPADY MŽP ČR, neprůhledné dotace SFŽP, kompostárny formou autobusových nádraží okresního formátu, bariéry MMR ČR…mohou mít na svědomí jen SÖROŠJidáši… Cíl: islamizace EU – SUCHEM, Jatka EVROPA

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*