Další teroristický útok ve Volgogradu, potom co Putin podepsal zákaz šíření separatismu

Další teroristický útok ve Volgogradu, potom co Putin podepsal zákaz šíření separatismu

Ruští wahabisté zřejmě vyslyšeli přání Prince Bandara a provedli další bombový útok ve Volgogradu. Bombový útok se shodou okolností odehrál v den, kdy ruský prezident Vladimír Putin podepsal zákon o kriminalizaci šíření separatismu. Každý, kdo volá po akci mířené proti teritoriální integritě Ruska bude čelit pokutě a pěti letům vězení.

V neděli ve 12:45 moskevského času nejspíše dva sebevražední atentátníci odpálili bombu o síle 10 kilogramů TNT na vlakovém nádraží ve Volgogradu. Při explozi zahynulo 15 lidí. Podle různých zpráv útok provedl muž a žena, první zprávy hovořily jen o ženě jménem Oksana Aslanova.

Aslanova se narodila v Turkmenistánu a trvalé bydliště má v Dagestánu. Za muže si vzala čečenského radikála a člena zločineckého gangu Yuzhnaya Mansura Veliebekova. Po Velibkově smrti se stala “manželkou šáriji” lídra gangu Gasana Abdulayeva.

Další zpráva naznačuje, že byla vdaná za známého teroristu Israpila Validzhanova, anebo také Amira Hasana, který byl zlikvidován v březnu 2011 v dagestánské vesnici Tashkapur. Od 8.března 2012 o ní nebyla zpráva, od té nejspíš prošla výcvikem sebevražedné atentátnice pod vedení wahabistických kleriků.

Jméno druhého atentátníka není zatím známo.

Teroristický útok nejspíše také naštval Vladimíra Putina, který okamžitě nařídil, aby všichni, kdo se účastnili plánování a provedení byli předvedeni před soud. Další zprávu poslal o pár hodin později, kdy podepsal zákon o zákazu šíření separatismu. To by se také mělo vztahovat i na Prince Bandara, který Putinovi slíbil, že pokud upustí podporu syrského prezidenta Bashara Asada, tak na Kavkaze zastaví teroristické útoky. 

Útok byl odsouzen také Radou bezpečnosti OSN a Evropskou unií.

Zdá se také, že vysílání žen na džihád se stává v Rusku nějakou zvrhlou normou. Ve Volgogradu se stal podobný útok už 22.listopadu, kdy se v autobuse odpálila Naida Asiyalova, která měla společně se svým partnerem Dmitrym Skolovem a dalšími dvěma militanty, Ruslanem Kazianbiyevem a Kurbanem Omarovem, provést stejný útok v Moskvě. Posledně dva jmenovaní byli jsou hledaní za bombový útok v Dagestánu v květnu 2012, zemřelo při něm 14 lidí.

zdroj : wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*