Další sankce odloženy,teď jen splnit podepsané požadavky Novoruska

Další sankce odloženy,teď jen splnit podepsané požadavky Novoruska

Tak asi konečně se vše vyvíjí, tak jak to začalo po svržení demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny Janukovyče. Evropská Unie si zachovala „tvář“ a další  sankce proti Moskvě „prozatím“ odložila. Tvrdí to Český rozhlas. Stejně teď budou v médiích politici a všelijací politologové, ukrajinisté a reportéři tvrdit, že Rusko je díky předcházejícím sankcím na kolenou a těsně před ekonomickým i politickým kolapsem, ale to je úplně šumák, kdo si jak bude potřebovat zachovat čisté svědomí. Důležitější bude nyní splnit požadavky představitelů Novoruska a jeho obyvatel.

Zde jsou, podle mne tři nejdůležitější body, na které Kyjev prostřednictvím vyjednavače Kučmy kývl a podepsal :

3- zajistit decentralizaci výkonu  moci přijetím  ukrajinského zákona  ” O dočasném režimu systému místní samosprávy v odděleních  rajonech Doněcké a  Luganské oblasti /zákon  o zvláštním statutu/

9-  umožnit konání  předčasných voleb v  souladu se zákonem ” O dočasném systému místní samosprávy v oddělených rajonech Doněcké a  Luganské oblasti /zákon o zvláštním statutu/

10-vyvedení nezákonných  vojenských skupin  a jejich  výzbroje  a bojovníků a žoldnéřů  z území Ukrajiny

Na to, že se západní média ohání zfalšovanými květnovými referendy a odporem obyvatel jihovýchodní Ukrajiny k separatistům, je bod 9 vcelku zarážející.

Kde berou ti představitelé fiktivních Doněckých a Luhanských republik takovou jistotu úspěchu? Že by bylo vše trochu jinak než tvrdí majdanisté na Staromáku ve svých celosvětově uznávaných peticích?

I bod deset vyznívá pro západní protirusky štvavá média vcelku ironicky. On chce Zacharčenko a spol odchod ruských vojsk z Donbasu? Nebo se spíše chce zbavit nacionalistických oligarchických komand terorizujících Donbas pod vlajkou Kyjeva?

Organizace Pravý Sektor a UNA-UNSO by co nejrychleji měly být prohášeny za teroristické. 

Jejich vedení a představitele by měla státní moc ihned zadržet a obvinit z rozpoutání občanské války.

Porošenko s Jaceňúkem by ihned měli nařídit vyšetřování kyjevského vraždění demonstrantů, ale i policistů a příslušníků pořádkových sil.A nezapomenout na upálené v Oděse.


Jen tak si mohou někteří představitelé kyjevské vlády ještě trochu zachovat tvář. Nebo možná docílit nižších trestů u mezinárodního soudu pro zločiny proti lidskosti.

Tyto kroky by měl Brusel tvrdě po Kyjevu vyžadovat.

Jinak bude mít západní politika v budoucnu u stále se zvyšujícího procenta obyvatel Evropy a svých voličů větší a větší problém.

Ale oni to ti Zaorálkové a spo. určitě moc dobře vědí.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*