Další operace pod falešnou vlajkou: CIA nastražila „důkazy“ o íránských jaderných aktivitách

Další operace pod falešnou vlajkou: CIA nastražila „důkazy“ o íránských jaderných aktivitách

Ne, nejedná se o žádnou „konspirační teorii“. Je na čase, aby si lidé uvědomili a zpochybnili činnost zpravodajských agentur v 21. století.

Tato informace byla odhalena prostřednictvím případu nedávno odsouzeného informátora, který odhalil informace o zapojení CIA v Íránu, kdy se agentura před 15 lety podílela na špionážní operaci proti Íránu.

CIA padělané dokumenty a vytvořené „zfalšované plány“, měly poskytnout „důkazy“ pro vyšetřování MAAE v Íránu. CIA se také snažila zavést Íránce do slepé uličky a způsobit jim ztrátu času a zdrojů tím, že poskytovali veřejnosti falešné a zavádějící informace.

Foto : Wikimedia Commons
Foto : Wikimedia Commons

Toto odhalení způsobilo problémy Mezinárodní agentuře pro atomovou energii (MAAE), která vycházela z informací od zpravodajských agentur, včetně CIA, na základě kterých vydala zprávu. MAAE nyní, pokud chce být považována za legitimní organizaci, musí zcela přehodnotit své závěry o Íránském jaderném programu.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii by se měla seznámit s myšlenkou, že tajné aktivity prováděné zpravodajskými agenturami, zpochybňují předpokládané záměry jejich veřejné činnosti. Pokud je agentura ochotna pracovat tímto pochybným způsobem za zavřenými dveřmi, proč by se také nepokusila pracovat otevřeně? Jedná se přece o mezinárodní organizaci.

Ilegální, manipulativní a nebezpečná hra zpravodajských agentur pokračuje do dnešních dnů a nezastavila se ani na konci studení války. Tento druh bezohledné a provokativní aktivity musí okamžitě přestat. Nezodpovědným a nekontrolovatelným zpravodajským agenturám, nemůže, a to za žádných okolností, být umožněno vyvolat novou světovou válku. Vzhledem k tomu, že Íránci mají nyní obrannou dohodu s Ruskem, tak se nejedná o pouhou nadsázku.

 

21stcenturywire /Tomas Daleko

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*