Další nepříjemná pravda? Nová studie NASA odhalila, že na Antarktidě přibývá led

Další nepříjemná pravda? Nová studie NASA odhalila, že na Antarktidě přibývá led

Začíná to být trapné. Jen měsíc poté, co bývalý australský premiér Tony Abbott otevřeně zpochybnil data o globálním oteplování (a byl nahrazen), nová studie NASA zjistila další nepříjemnou pravdu– na Antarktidě přibývá více ledu, než ubývá, což odporuje jiným výzkumům, včetně výzkumu provedeného Mezivládním panelem OSN pro změnu klimatu, který dospěl k závěru, že na nejjižnějším kontinentu Země značně ubývá led.

Christian Science Monitor uvedl:

Ve studii zveřejněné  pátek v časopise Journal of Glaciology, výzkumníci z NASA Goddard Space Flight Center, University v Marylandu a strojírenská firma Space Corporation ukázali novou analýzu satelitních dat, které ukazují, že antarktický ledový příkrov nabýval ročně 112 miliard tun od roku 1992 do roku 2001.

Tento nárůst se zpomalil na 82 miliard ročně v letech 2003 a 2008.

antarktida led

Klimatičtí vědci varují, že tato ujištění neznamenají, že je čas slavit konec globálního oteplování.

Vědci uvádí, že je obtížné změřit výšku ledu v Antarktidě, a že je zapotřebí lepších zařízení.

Pro tuto chvíli, tvrdí autoři studie, tyto výsledky zpochybňují aktuální vysvětlení pro zvyšování mořské hladiny, která je připisována tajícím ledovým příkrovům v Grónsku a Antarktidě.

„Dobrou zprávou je, že Antarktida v současné době nepřispívá k vzestupu hladiny moří, ale že ubírá z hladiny 0:23 milimetrů ročně,“ uvedl Dr. Zwally.

„Ale jsou to také špatné zprávy,“ dodal. „Pokud zvyšování mořské hladiny o 0:27 milimetrů ročně, což bylo asociováno s Antarktidou podle zprávy IPCC ve skutečnosti s Antarktidou nesouvisí, musí existovat nějaké jiné vysvětlení k vzestupu hladiny moře, o kterém nevíme.“

 

Infowars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*