Další karavana migrantů se vydává z Hondurasu směrem k USA

Další karavana migrantů se vydává z Hondurasu směrem k USA

Stovky žadatelů o azyl z Hondurasu vyrazily ze severního města San Pedro Sula směrem ke Spojeným státům a vytvořily další karavanu migrantů, odhodlaných dosáhnout americko-mexické hranice, informoval deník Hondudiario.com.   Podle deníku Hondudiario.com, migranti začali přicházet na centrální autobusovou zastávku města a v tentýž den vyrazili směrem ke Spojeným státům, zatímco předchozí zprávy uváděly, že by se karavana neměla začít pohybovat až do úterka.

Dosud není známo, kolik lidí pochoduje v nové karavaně, ale některé zprávy z médií ukazují, že jejich počet přesahuje 500.

První karavana migrantů v počtu 7000 osob vyrazila z Hondurasu do Mexika a Spojených států v říjnu minulého roku, přičemž další tisíce uchazečů o azyl je následovaly v průběhu roku. V důsledku toho se až 9 000 migrantů z Hondurasu, Guatemaly a Salvadoru soustředili na americko-mexické hranici.

V reakci na migrační krizi bylo na jižní hranici nasazeno více než 5 200 amerických vojáků, jelikož prezident Donald Trump zdůraznil, že nemá v úmyslu pustit do USA neregistrované migranty.

(Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*