Dalajláma: Evropa se stane „muslimskou“, bude-li migrantům umožněno zůstat

Dalajláma: Evropa se stane „muslimskou“, bude-li migrantům umožněno zůstat

Dalajláma trval na tom, že „Evropa je pro Evropany“ a varoval, že pokud zde zůstane příliš mnoho migrantů, kontinent by se mohl stát „muslimským“ nebo „africkým“.Buddhistický duchovní vůdce, který žil jako uprchlík v Indii od útěku z Tibetu v roce 1959, řekl BBC, že pouze „omezený počet“ migrantů by měl mít možnost bydlet v Evropě.

83letý duchovní vůdce uvedl, že Evropa by měla přijmout uprchlíky a nabídnout jim vzdělání, ale pak je poslat zpět do svých domovů.

„Evropské země by měly přijmout tyto uprchlíky a dát jim vzdělání a odbornou přípravu, ale pak se zaměřit na jejich návrat do vlastní země,“ uvedl.

Hostitelka BBC se zeptala, co by se mělo stát, kdyby migranti chtěli zůstat ve svých nově osvojených zemích, na což Dalajláma odpověděl:

„Omezený počet je v pořádku, ale celá Evropa se nakonec stane muslimskou zemí, nebo africkou zemí – nemožné,“ uvedl.

Na otázku, co je špatné na scénáři, aby se Evropa stala muslimskou nebo africkou, Dalajláma uvedl: „Oni sami si myslím jsou lepší pro své vlastí země. Udržujte Evropu pro Evropany“.

Není to poprvé, co tibetský vůdce vyjádřil podobné názory. Ve svém loňském projevu ve švédském Malmö Dalajláma zopakoval, že migranti by neměli zůstat v Evropě, ale měli by se vrátit, aby pomohli obnovit své vlastní země.

„Přijměte je, pomozte jim, vychovávejte je, ale nakonec by měli rozvíjet svou vlastní zemi,“ řekl v té době. „Myslím, že Evropa patří Evropanům.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*