Dalajláma: „Evropa patří Evropanům“, uprchlíci by se měli vrátit a rekonstruovat své vlasti

Dalajláma: „Evropa patří Evropanům“, uprchlíci by se měli vrátit a rekonstruovat své vlasti

Dalajláma řekl na tiskové konferenci ve Švédsku, že „Evropa patří Evropanům“ a že uprchlící by měli být repatriováni, aby mohli rekonstruovat své vlasti.        

V projevu v multikulturním městečku Malmö, kde téměř polovina obyvatel má cizí původ, přičemž Iráčané tvoří největší skupinu, vůdce tibetského buddhismu uvedl, že Švédsko je považováno za „mírumilovnou, obecně prosperující zemi“ s relativně malými rozdíly mezi bohatými a chudými.„Spontánní“, uvedl deník Norrköpings Tidningar, poté Dalajláma „hovořil o jedné z největších otázek ve švédských volbách – přijímání uprchlíků“.

S poznámkou, že se velké množství přistěhovalců usadilo v Evropě z Blízkého východu a jinde, duchovní vůdce a držitel Nobelovy ceny za mír uvedl, že by bylo dobré, aby národy pomáhaly „uprchlíkům, kteří skutečně čelí nebezpečí ohrožení života.“

„Přijměte je, pomozte jim, vzdělávejte je…ale nakonec by měli rozvíjet svou vlastní zemi,“ uvedl 83letý Tibeťan.

„Myslím, že Evropa patří Evropanům,“ dodal a zdůraznil, že země jako Německo a Švédsko by měly objasnit, že uprchlíci se musí „vrátit do vlastí a znovu je rekonstruovat.“

Při návštěvě země k oslavě 80. výročí jejího mezinárodního úsilí o boj proti chudobě, Dalajláma učinil své poznámky ve středu, tři dny po všeobecných volbách, ve kterých Švédští demokraté – strana zatracovaná v místních a mezinárodních sdělovacích prostředcích kvůli její opozici proti masové migraci – získala rekordní podíl.

Není to poprvé, kdy buddhistická ikona, která má milióny stoupenců po celém světě, komentovala migrační politiku v Evropě s tím, že již dříve zdůraznila důležitost zachování kontinentu jako domoviny pro své domorodé národy „také z morálního hlediska“.

V rozhovoru s francouzským deníkem Frankfurter Allegemier Zeitung v roce 2016 Dalajláma uvedl, že uprchlíci „by měli být přijati pouze dočasně“ a uvedl, že věří, že je jich v Evropě příliš mnoho s tím, že „zvláště Německo se nemůže stát arabskou zemí, Německo ne Německo“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*