Cvičení NATO v Evropě vypadá jako krytí vojenských akcí Kyjeva

Cvičení NATO v Evropě vypadá jako krytí vojenských akcí Kyjeva

Rozsáhlé cvičení NATO v Evropě vypadá jako operace ke krytí kyjevských vojenských akcí na jihovýchodě Ukrajiny, uvedl ve středu ruský zákonodárce horní komory parlamentu, informovala tisková agentura TASS.

Konstantin Kosachyov, šéf pro mezinárodní záležitosti výboru Federace Rady, komentoval na Facebooku zahájení leteckých cvičení Severoatlantické aliance, největších od konce studené války.

Úředník uvedl, že vojenská cvičení probíhají „v nejvíce nevhodnou chvíli z mnoha možných.“

AP Photo/Petr David Josek
AP Photo/Petr David Josek

„To, co zde vidíme, je pravidelné pokračování zhoršování situace na Donbasu. Pocit, že je Kyjev zcela připraven vyřešit své problémy na východě vojenskými prostředky, a tím se nadobro zbavit Minských dohod, které jsou pro Kyjev velmi nepříjemné, je stále více zřetelnější,“ uvedl.

Poslanec uvedl, že cvičení NATO probíhající v Evropě vyvrací tvrzení aliance, že „cvičení není nijak spojené s konfliktem na Ukrajině.“

Poslanec také uvedl, že válečné hry NATO v tak velkém měřítku, které zahrnuje asi 5000 vojáků od 11 spojenců NATO je „operace ke krytí nebo poskytnutí pomoci Kyjevu, která naznačuje, že jim cizí země pomohou, pokud se něco pokazí.“

Kosachyrov rovněž odmítl deklarovaný cíl leteckých cvičení NATO, které mají údajně „demonstrovat schopnost aliance rychlého nasazení a zachování silné a bezpečné Evropy,“ řka: „Evropa je bezpečná (a proto je silná), když se méně zapojuje do chrastění zbraněmi.“

Situace na východní Ukrajině se v posledních týdnech zhoršila. Zpráv o ostřelování a o civilních obětech přibývá. Samozvané republiky Doněck a Luhansk opakovaně prohlásily, že dodržování příměří, které vstoupilo v platnost 15. února závisí pouze na ukrajinské straně.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Cvičení NATO v Evropě vypadá jako krytí vojenských akcí Kyjeva

  • Ani bych se nedivil, kdyby pár bombardérů nato „omylem“ shodilo nějaké ty bomby na Doněck. USA dovedlo válku opravdu k dokonalosti, rozdělit protivníka a nespolupracující zbytek zlikvidovat v „občanské válce“. Je ale jen otázkou času, než se okolí adaptuje na jejich staronové techniky válčení.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*