Čtenáři serveru Lidovky.cz boří průzkumy, Svobodní na druhém místě!

Čtenáři serveru Lidovky.cz boří průzkumy, Svobodní na druhém místě!

foto : lidovky.cz

PRAHA – Kdyby měli výsledek eurovoleb v rukou pouze čtenáři serveru Lidovky.cz, opoziční strana TOP 09 by měla pořádný důvod k oslavě. A naopak, vládní ČSSD by čekalo hodně nepříjemné překvapení. Podívejte se, jak se ve volbách chystají hlasovat čtenáři serveru Lidovky.cz.

Zatímco většina průzkumů favorizuje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu hnutí ANO, které překvapilo v posledních volbách do sněmovny, u čtenářů serveru Lidovky.cz má největší podporu strana TOP 09. Hlas by jí dalo celkem 17 procent z téměř šesti tisíc lidí, kteří v minulých týdnech vyplnili volební kalkulačku EUvox.

Mnohem větším překvapením je ale výsledek Strany svobodných občanů. Svobodní nechtějí euro a dušují se bojovat proti „euronesmyslům“, jako je například omezování igelitových tašek v obchodech. Strana se pasuje do role černého koně eurovoleb, přestože jí volební průzkumy zisk nad pět procent zdaleka neslibují. Například podle dubnového průzkumu CVVM jí dá hlas jen kolem 2,6 procenta voličů.


Avšak mezi čtenáři serveru Lidovky.cz jsou Svobodní druhou nejoblíbenější stranou – inkasovali by přes 13 procent hlasů. „Určitě takto vysoká podpora Svobodných souvisí s ideovým zaměřením Lidovek a jejich čtenářů,“ komentoval překvapivé číslo Lukáš Linek ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, odborný garant volební kalkulačky.

foto : lidovky.cz
foto : lidovky.cz

celý článek zde

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*