ČT Události aneb rejdiště vřískajících a poskakujících dívčin

ČT Události aneb rejdiště vřískajících a poskakujících dívčin

Nejde vám to na nervy? Mně už celkem ano. Ten neustálý strach, že někde zakopnou a někam spadnou. Kdyby u toho alespoň tak nekřičeli.

Jo, to časté pištění vznikající zbytečným a násilným křičením je opravdu nepříjemné, uši drásající. K tomu se ještě často přidá nesmyslně rychlá mluva napodobující rozhlasového reportéra hokejových zápasů. Ten to měl opravdu těžké, ti hráči na ledě jsou opravdu rychlejší něž vyřčené slovo.

michal kotyk baner

Jednomu se ani nechce ty taškařice poslouchat a natož ještě brát vážně to, co se nám pokouší sdělit. Přitom nemám ani pocit, že by to těm dívčinám dělalo obzvláštní radost. Je to znát z jejich napjaté a soustředěné tváře. Možná, že v soukromí hovoří klidným a příjemným hlasem. Jen před tou kamerou je popadne nezvyklá vášeň, která ale bohužel působí odpudivě. Mám dokonce pocit, že je k tomu někdo násilím nutí.

Odhaduji, že na tom nesou vinu nějací ti, jak já říkám, vzdělaní nevzdělanci. Kdysi cosi studovali, pak se jim zlíbilo být velkým šéfem v mediálním světě. O tom, jak by se zpravodajství mělo dělat nemají potuchy, nikdy nic takového netvořili, ale s otevřenou pusou hltají rady jiným odborníků, kteří jim podle nějakých manipulovaných statistik dokazují, že vřískající a poskakující dívčina je přesně to, co divák lačnící po novinkách dne potřebuje k ukojení zvědavosti.

ceska televize mediokracie

Tak jen tak dál milí experti na odrazovaní občanů,  kteří by se rádi něco dověděli vyjma toho, zda ta či ona redaktorka odpovídá vašim prapodivným představám i přitažlivosti zpravodajství. Ale abych byl alespoň trochu spravedlivý, najde se i pár chlapečků, kteří se do této atleticko verbální soutěže také vrhají. Skoro to vypadá, že jsou možná za ten nejlepší výkon zvláštní prémie.

Je ale docela možné, že jsem s mou neustálou kritikou ČT Událostí zcela osamocen. Doposavad se mi totiž nepovedlo potkat někoho, kdo by přiznal, že se na tento zpravodajský útvar pravidelně dívá. Možná tedy, že je to jenom takové  interní vysílání naší veřejnoprávní televize k uspokojení úzkého okruhu jejích pracovníků, kteří tím testují výdrž při nesmyslnosti vlastního počínání.

Pakliže tomu tak je, tak jim držím palce. Jenom si myslím, že by na to neměli používat našich poplatků. Je to vlastně činnost dobrovolná. Snad by na to mohli získat nějaké evropské dotace. Něco jako, že se jedná o výzkum. To je docela možné. Hlavně proto, že by zkoumali již objevené. Ono je totiž, asi mimo uzavřený svět ČT, všeobecně známo, že takto se zpravodajství nedělá. Tedy minimálně ve veřejnoprávní televizi.

 

 

Michal Kotyk

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Tomu,co vyluzuje Šámalova banda mohou věřit jen ti, co ty bláboly a lži přednášejí a možná také nesvéprávní lidé.
  Já se na zpravodajské pořady čt několik měsíců nedívám a přineslo mi to čas,který mohu využít příjemnějším způsobem.
  Občas se podívám na CNTV a tam se někdy objeví perly z čt a to se upřímně zasměji.

 • Máte, pane, pravdu a já si myslela, že to ječení těch ženštin jde na nervy jen mě, protože můj muž je kliďas, ale jen pokud nějakou práci neděláme společně. Zprávy máme puštěné ale proto, že nám občas taky sdělí různé změny, teď naposledy se nám hodila zpráva před koncem roku o znovupřihlášení do registru…, mě osobně se líbí zprávy o právě probíhajícím počasí, ale ty ječivé komentáře už ne! Taky mám nervy a špatné spaní, pokud se zprávy týkají něčeho špatného kolem dětí a zvířat – to by snad ani neměli do zpráv dávat, nebo aspoň bez podrobností.
  Ani z dalších pořadů se mi téměř nic nezamlouvá a tak si na YOU TUBE hledám a pouštím staré pohodové seriály anebo hudbu jako kulisu k tomu, co právě dělám.
  Taky se mi nelíbí to „výpalné“ a nový kanál art a dětský je zbytečné plýtvání, měli by jim to naši zákonodárci zrušit, když to jiné televize zvládnou bez vynucených poplatků, tak ať se taky snaží nebo jdou k lopatě nebo na pracák jako jiní!

 • Mohla bych jmenovat spousta televizních komentátorů, kteří teda jsou cvičené jako opice a přesně podle stejných pravidel postupují. Například Tvarůžková, Barbora Kroužková a podobně. Je jich převážná většina v TV. Zázrakem je když některá moderátorská osobnost je slušná. A tyto slušné si například vybírá k diskusím pan prezident. Zdá se mi , že ty drzé osobnosti, kteří vystupují v TV jako moderátoři už to tak silně přehánějí, že nemají vlastní soudnost a možná, že jsou za svoji agresivitu ještě speciélně odměňováni místo, aby byli sproštěny svoji funkce. Mělo by jim být jasné, že jejich skoro až hysterické reakce, skákání do řeči a jednání se svými hosty jako kdyby to byli největší lumpové a byli povolány do ředitelny školy, kde v roli tohoto ředitele jsou oni a oni jim to natřou. Diskuse má být vždy slušná ať hostem je ten nebo onen z té či oné strany. Asertivita a drzost by neměla být v TV předváděna. Určitě na to mají kursy, ale slušným lidem jejich chování leze na nervy a proto už jak je vidím komentuji je svým názvem a přepínám.

 • Shlednutí televizních blbovin se hodi pouze k tomu, aby člověk zjistil jakým směrem se zrovna umírá propaganda.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*