ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu její.

ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu její.

Další orwellovský skvost posledních dní. Zdá se, že i sama Česká televize tuší, že jejímu zpravodajství už věří leda somár, a to ještě po kompletní lobotomii. A tak si na ovlivnění veřejného mínění sehnala 3 PR agentury.

Vskutku spásný nápad. Za 11,7 milionu korun daňových poplatníků (iDnes, 15.2.2017) trochu propagandy na neposlušné Čechy (pitomce, co stále něco hledají mezi řádky). (Ne)překvapivě zatím celá naše garnitura mlčí… a jeleni se pasou. Ač, dle mého názoru, má za tento nápad a jeho realizaci vedení ČT co vysvětlovat. Případně by ČT měla být zbavena vějičky veřejnoprávnosti a my všichni „martyria“ koncesionářských poplatků, kterými sami sobě platíme propagandistickou mašinérii.

Přitom by stačilo tak málo. Informovat veřejnost ve svém zpravodajství objektivně a vyváženě (v rámci možností) a nebýt prodlouženou rukou a hlásnou troubou EU. Kdyby blbost nadnášela, tak je ČT se všemi svými „rádoby“ moderátory a experty již na Měsíci (na rozdíl od někoho opravdu).

Médium jako takové – zejména veřejnoprávní, které má prakticky neomezený dosah – si své PR (vztah s veřejností) díky vlastnímu obsahu vytváří z velké části prakticky samo.

Problém je v tom, že stačí pustit ČT prakticky kdykoliv a vždy slyšíme jen jeden správný pohled, který je nám bezostyšně posouván moderátory i jejich soudruhy „experty“. Goebbels hadra.

Neskrývané stranění v neprospěch Brexitu, v neprospěch Trumpa (jako širší volební tým Hillary Clinton se ČT skvěle osvědčila, jen malinko přes čáru); Rusko, Putin a jeho všemocní hackeři jsou ďáblové (psal jsem zde)…Uprchlíci jsou vděční inženýři, lékaři, ženy a děti především ze Sýrie, ač vypadající jako jeden mladý a silný africký muž (psal jsem zde)…Evropské hodnoty s odborníkem na pornoseznamy Jandou (psal jsem zde) jsou nepostradatelné…Havel, Dalajláma, Schwarzenberg či Herman se svým strejdou jsou nedotknutelní (sloni v porcelánu).

Končím prozíravými slovy Karla Kryla:
„Jedu misku v denním tisku na rozličných rovinách,
opiátu do salátu v televizních novinách.
Trocha lhaní na snídani, větší porci k obědu,
v komentáři sedmilháři upatlaní od jedu.“

(Jedůfka)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu její.

  • Důležité je klást si otázuku komu slouží ČT. I člověk s průměrnou inteligencí musí poznat, že je něco shnilého v české televizi. Proč ? Pro prachy ? Pro moc ? Pro poslušnost našim budoucím otrokářům ?
    A ještě jedna věc, která mě rozčiluje . Přerušování uceleného programu stupidními reklamami. Myslím, že tyto reklamy a jejich násilným znehodnocováním třeba filmů nebo jakýchkoliv pořadů je více než trestuhodné. Jak mohou lidem v demokracii jak se ji zaštiťují pořád takhle něco nutit. Myslím, že výborný právník by musel spor vyhrát, ale to by musel chtít. Televize dostává za reklamy velké peníze, ale tyto reklamy by měly mít svůj pevně vymezený čas a kdo se chce dívat , ať se dívá. Jakým právem nás televize připravuje o náš čas ? To , že je to v cizině běžné to není žádný argument. Buď jsme si rovni, nebo nás někdo považuje za plebs, kterému to nevadí.

  • ale mě tohle vadí, to je veřejnoprávní medium, nebo hlásná trouba vlády a zájmové party

  • Česká televize klesla na úroveň toho nejhoršího bulváru. Dříve bylo prestižní povolání pracovat v OTN (Objekt televizních novin). Nyní se za tuto práci redaktoři stydí a slušní lidé ji nepřijmou. Pracuje tam čím dál, tím větší počet nevzdělanců a tupců, kteří neumí pochopit, co vlastně dělají.
    Když hořela lakovna o výměře cca 1050 metrů čtverečních, tvrdil nám redaktor z obrazovky, že hoří hala o rozloze přes kilometr čtvereční. Ten člověk zjevně neabsolvoval ani pátou třídu základní školy. Hlavně, že něco mele a je mu jedno, co. Takoví lidé jsou ideální, aby četli nesmysly a nepřemýšleli o nich. Nečekejme kvalitu z obrazovek ČT, nečekejme pravdu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*