ČT je již naprosto nesnesitelná

ČT je již naprosto nesnesitelná

Opět jsem se díval na ČT 24 a opět jsem se téměř hodinu nacházel v těsně předinfarktovém stavu. Nikdy jsem netušil, že jediným rozumně mluvícím ze šesti pozvaných hostů do tohoto pořadu bude Jiří Dolejš z KSČM.

Všichni zbývající diskutéři v první části pořadu – Marek Ženíšek, František Bublan a Martin Kupka – téměř jednohlasně vyjadřovali důvěru Spojeným státům americkým a souhlasili s raketovým útokem na pozice syrské vojenské základny.

Kromě pana Dolejše nikdo z nich se nezamyslel nad tím, že vojenská akce proti syrskému státu nepodložená prověřenými fakty a provedená bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN je porušením mezinárodního práva nejhrubšího zrna, což by mohlo rozpoutat válečný konflikt nepředvídatelného rozsahu.

Na otázku moderátora, jak by postupoval ve stejném případě on, odpověděl, že by si ověřil všechna fakta o incidentu a teprve pak by jednal. Pak dodal s úsměvem, že takhle mu prezident Trump připomíná amerického pistolníka, který napřed střílí a pak teprve přemýšlí.

Dalšími přizvanými do diskuse pořadu byli novináři Daniel Anýž a František Šulc, kteří jen jinými slovy bezpodmínečně obhajovali americký útok. Mně to připomnělo známou pasáž ze Švejka: „Zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes držku“, akorát v tomto případě se přesně neví, kdo toho strejčka opravdu zabil.

Výběr osob „připuštěných“ k televizní diskusi v ČT 24 je ovlivněn politickým zadáním vedení televize a diskuse jsou tudíž stabilně naprosto nevyvážené. Situace již je v tomto ohledu naprosto nesnesitelná. Kdybych se nebál, že mne zavřou za navádění ke zločinu, řekl bych že nejlepším řešením by za současného stavu věcí bylo vyhodit Kavčí hory do povětří !!!
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*