ČSSD vrací úder

ČSSD vrací úder

V rámci evropsky důležitých otázek – jak osolit VB za vystoupení z EU, jak správně hodit celé hlasování britských občanů na Putina, jak po této nepřijemné události ještě více centralizovat EU – zapadl úder ČSSD vůči Altnerovi.

Ano, je to k neuvěření, ale ČSSD dokázala vrátit úder. A nijak netroškaří.

Pokud si trošku oživíme celou kauzu, kterou jsem mimo jiných blogerů komentoval např. zde, se nám situace trošku otočila.

Pokud to hodně zkrátím a vezmu jen hlavní body.

 1. ČSSD prohrála soud a je pravomocně odsouzena k úhradě kolem 338 milionů korun advokátu Altnerovi za neuhrazené pohledávky, za jeho práci a penále při které získal pro ČSSD Lidový dům.
 2. ČSSD si bere úvěr a slibuje, že začne šetřit a panu Altnerovi dluh uhradí.
 3. ČSSD si bere tým právníků a její slib upadá v zapomnění.
 4. ČSSD aby alespoň trochu dodržela zákon, tak hradí Altnerovi dluhy – ve výši cca 20 milionů a podává žádost o pozastavení pravomocného rozhodnutí, do rozhodnutí o dovolání k nejvyššímu soudu.
 5. ČSSD hraje mrtvého brouka, protože suma ji přijde jako „nemorální“ a ohání se tím, že Altner požaduje vysouzené peníze převést na účet do Švýcarska, odkud by se ČSSD prý, po „případně“ vyhraném dovolacím soudu, už nemusely peníze vrátit.
 1. Altner odmítá (tuto část nemám příliš ověřenou, mnoho se toho v médiích neobjevilo, ale není to příliš podstatné) prodat pohledávku jiné firmě (nabídka prý proběhla za 55 milionů).
 2. ČSSD kupuje jiný závazek pana Altnera na cca 5 milionů korun a vyhlašuje na něj exekuci. (Mezitím, asi měsíc po nabytí pravomocného rozhodnutí soudu se jí podaří pozastavit pravomocné rozhodnutí).

Tak si to představte. ČSSD dluží někomu 338 milionů, je pravomocně odsouzena k jejich úhradě, ale vymyslí hezkou kulišárnu. Koupí od věřitele dotyčného jeho pohledávku na 5 milionů a na toho, komu dluží pošle exekuci.

Tak to opravdu zůstává rozum stát.

Je vidět, že se představitelé ČSSD od Bruselu leccos naučili.

Když vezmu jen ty hlavní body.

 1. Všichni jsme si rovni, ale ČSSD je si rovnější.
 2. Splácení dluhů je jen pro plebs, nás se netýká.
 3. Opakovaná lež se stává časem pravdou.
 4. Kdo má peníze prakticky nemůže prohrát, případně se to nějak zašvindluje, aby se šance zvýšily.
 5. V médiích nenápadně vypustíme, že nám Altner dluží a na náš původní dluh se zapomene.

Pamatuji si na jednu opravdu hezkou kulišárnu. Sportovní fotbaloví fajnšmekři si jistě vzpomenou. Ta ale proběhla při fotbale a tehdejším exekutorem penalty byl Antonín Panenka.

Tohle je už kulišárna za hranicí. Ukazuje jen bezmeznou aroganci moci vládnoucí strany vzhledem k panu Altnerovi.

Co myslíte, že by se stalo kdybyste dlužili například Vy, či jiný obyčejný člověk?

Popřemýšlejte o tom. Obzvláště před tím, než při příštích volbách vhodíte hlasovací lístek ….

přeji krásný den

(Ilustrační obrázek Foto: Cssd.cz)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “ČSSD vrací úder

 • ČSSD je díky Sobotkovi a Chovancovi špínou prolezlá. Něco jiného říkají v televizi, něco jiného dělají. Sobotka klidně bude říkat lidem, co chtějí slyšet a v reálu udělá opak. Ukázal to v případě přijetí kvót a jiných podrazů na V4. Pokud si budeme volit tak amorální politiky, skončíme v náručí čtvrté říše, kterou se snaží vybudovat Merkelová bez jediného výstřelu. Zapomeňte na tradici ČSSD. Té se zmocnila špinavá klika a hned tak jí nepustí. Díky tomu je ČSSD nevolitelná.

 • Z ČSSD se stala předlistopadovou KSČ. Myslí si, že jen ona ví, jak správně vládnout a co zakázat občanů a co naopak povolit. ČSSD si kopá vlastní politický HROB, EUroTotalita z ní smrdí na sto honů!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*