ČSSD dostane na prdel, a naprosto zaslouženě…

ČSSD dostane na prdel, a naprosto zaslouženě…

Ještě před dvěma roky to vypadalo na klidný vývoj. ANO jako nová strana směřující proti tomu zatuchlému, co se zde nashromáždilo za čtvrt století, samozřejmě výrazně zvítězí, ale ČSSD bude druhá a obě strany budou moci vytvořit spolehlivou koalici. Babiš bude šéf a přinese nové pohledy, Sobotka, kterému stejně nejde o nic jiného než o funkce, plat a benefity, se stane předsedou Poslanecké Sněmovny a dá se dokonce dohodnout parita zastoupení v počtu ministrů ve vládě.

Jenom idioti si samozřejmě mohli myslet, že ČSSD za nezměněné situace může zvítězit.

Nejsme v Německu, kde jejich bývalý předseda je na rozdíl od Sobotky formát, ustoupil ve prospěch pravda demagoga a populisty Schulze, a  SPD  má šanci Merkelovou porazit.

Není pravda, že něco podobného nemohlo nastat i u ČSSD, ale nemůže být v čele až otravný úředníček, který snad už 20 let je tak či onak v čele ČSSD. Stará struktura non plus ultra.

ČSSD dostane na prdel, a to naprosto zaslouženě.

Kdyby vyměnila Sobotku například za sympaťáka Zimolu, hned by poskočila o 5 %.

Ale ne, to hrobař ČSSD Sobotka nepřipustí.

Jistě se dal dojednat rozumný sociálně podnikatelský program z pera ANO a ČSSD.

Ovšem Sobotka, Chovanec a další zahájili program: Buď my, anebo potopa.

O Babiše nejde. Díky existenci KSČM, se kterou pravice nikdy nepůjde, bude mít Babiš před sebou několik lákavých možností, alespoň tak, jak to ukazuje poslední výzkum SANEP.

(Bohuslav Sobotka Foto: img.radio.cz)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “ČSSD dostane na prdel, a naprosto zaslouženě…

 • Sobotkovi jakoby líbivé akce a silácké řeči ohledně migrantů jsou jen projevem jeho zoufalství za každou cenu se udržet v korytě. Kdyby nebyl křivej během svého panování a nebyl zbabělý vůči EU a nelhal, tak by na tom teď byl dobře. Jo před sjezdem se chce ještě zalíbit, ale spoust lidí ho má přečteného. Jak mohl dopustit, že sám dobrovolně přislíbil , že přijme migranty a potichu jsou již rozmisťovány i přes nelibost místních obyvatel. Toto je neodpustitelné, Přes to nejede vlak.

 • ČSSD čeká poslední sjezd vládní strany. Moc možností nemá.
  1. Zvolí si Sobotku a Chovance do vedení – ve volbách propadne a bude ráda, že přeleze 5 procentní hranici. Sobotka si na tuto příležitost nechal možnost slíbit všem křeslo ministra, aby si zajistil znovuzvolení.
  Tato varianta znamená odchod ČSSD na smetiště dějin.
  2. Zvolí si nové vedení a ve volbách získá zhruba tolik hlasů jako KSČM nebo ODS. Půjde do opozičních lavic. Koryt bude málo a v ČSSD o ně bude rvačka.
  Tato varianta znamená postupnou obnovu ČSSD. Opustí jí krysy a pro další volby bude mít šanci, pokud budou, tedy pokud si Babiš nevybuduje nový režim, jako to dělá Erdogan.
  Volič ČSSD uvažuje rozumně. Mám volit Babiše přímo, nebo prostřednictvím Sobotky? To raději přímo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*