ČSSD chce zítra odejít ze sálu při hlasování o nedůvěře vládě

ČSSD chce zítra odejít ze sálu při hlasování o nedůvěře vládě

ČSSD chce vyřešit současnou vládní krizi tím, že budou nové volby, nebo bude nahrazen Andrej Babiš. Šéf ČSSD Jan Hamáček po jednání širšího vedení strany prohlásil, že je strana pro rozpuštění Poslanecké sněmovny. Poslanci ČSSD při pátečním hlasování o nedůvěře vládě odejdou ze sálu.„Pokud by došlo k tomu, že se na půdě Poslanecké sněmovny sejde 105 hlasů, ČSSD je připravena dodat zbývajících 15,” řekl Hamáček k rozpuštění Sněmovny. K tomu je potřeba 120 hlasů. Rozpuštění Sněmovny by znamenalo předčasné volby.

„Konstatovali jsme, že současný projekt nemá alternativu z aktuálního rozložení sil. V takovéto situaci demise nebo nedůvěra vládě nic nevyřeší. Jediné, co může věci vyřešit, je, když voliči rozdají znovu karty,” dodal šéf ČSSD.

Hamáček uvedl, že je jasné, že Andrej Babiš (ANO) zůstane předsedou vlády v jakékoliv situaci. Kdyby ČSSD odešla z vlády, nastala by podle něj ústavní krize a chaos, nebo by vznikla menšinová vláda ANO opřená o SPD.

„Chtěli jsme tím říci, že sociální demokracie se nebojí předčasných voleb. My se voleb nebojíme,” prohlásil Hamáček.

„Přijali jsme jednomyslně usnesení, ve kterém jsme konstatovali, že osobní problémy pana premiéra zatěžují vládu a nejlepším řešením by bylo, aby ANO nominovalo jiného premiéra. Všichni víme, jaká je odpověď ze strany ANO,” řekl Hamáček.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*