Co se stane, když McCain vyzbrojí Ukrajinu?

Co se stane, když McCain vyzbrojí Ukrajinu?

Myšlenka formálně vyzbrojit Ukrajinu se již řeší od počátku tohoto roku, ale americký prezident je údajně proti tomuto návrhu.

Nicméně, nejednalo se u amerického prezidenta o nic jiného, než o odvedení pozornosti, jelikož Kongres může vyzvat prezidenta, aby tak učinil a pak případně zvrátit jakékoliv prezidentovo veto.

US-ELECTIONS-MCCAIN

Také existují určité výhody, když Kongres tuto iniciativu navrhne, protože by to pak vypadalo méně agresivně, než kdyby o tom Obama jednostranně rozhodl, a také to natáhne proces, což umožní aby to Spojené státy strategicky použily jako triumf při vyjednávání pro novou větší studenou válku proti Rusku.

Oznámení McCaina přišlo necelý týden poté, co Spojené státy schválily rezoluci 758, která odsoudila Rusko za jeho údajnou agresi na Ukrajině, Gruzii a Moldavsku v tom, co mnozí hodnotí jako prohlášení Ameriky o nové studené válce proti Rusku.

McCaine nikdy nezmařil žádnou krizi, která by mohla být využita a ihned se chopil iniciativy (pravděpodobně předem koordinované s ministerstvem zahraničních věcí a obrany), aby veřejně prohlásil, že Senát přehodnotí vyzbrojení Ukrajiny už příští měsíc, a tím plně využívá proti-ruskou hysterii, která se v Americe šíří.

Vzhledem k tomu, že návrh by mohl být schválen již příští měsíc, jediné, co by tomu mohlo zabránit je zásah zástupců státu a ministerstva obrany, kteří by požádali Kongres, aby jej odložil, nebo veto prezidenta Obamy, z nichž se oba zdají být velmi nepravděpodobné.

Pokud McCain a jeho vládnoucí kamarádi prosadí svou a budou posílat zbraně na Ukrajinu, tak se tím jen formalizuje to, co je již mnohým dobře známo, a sice, že konflikt na Ukrajině je jen zástupná americká válka proti Rusku.

Nelze také vyloučit, že Ukrajině bude udělen hlavní spojenecký ne-NATO status a tím se země dostane na stejnou úroveň jako Izrael, Japonsko a Austrálie, pokud jde o americkou obrannou prioritu a prodej zbraní.

Propůjčení takového statusu Ukrajině jen povzbudí jejich vůdce, kteří poruší nejisté příměří, které panuje mezi stranami (pokud to tak vůbec můžeme nazvat poté, co bylo zabito více než 1000 lidí od jeho podpisu) a možná, vládní jednotky dokonce zahájí překvapivý útok na nezávislé regiony.


Tím by došlo k tomu, co udělal v roce 2008 Saakašvili proti Jižní Osetii, a nesmí se zapomínat, že on, stejně jako Porošenko, byl pro-americký vůdce, který se dostal k moci díky Západem organizované „revoluci“.

Válka v roce 2008 vztahy mezi Ruskem a Západem velice ochladila, ale jakákoliv pokračující válka na Ukrajině za těchto napjatých okolností, zmrazí vztahy mezi Západem a Ruskem ještě více.

Moskva bude jistě muset reagovat, pokud USA převezmou na sebe jednostranné vyzbrojování Ukrajiny, protože kromě toho, že to bude mít destabilizující vliv na „příměří“ občanské války, mohlo by to motivovat ostatní státy NATO, aby učinili totéž a přeměnili Ukrajinu na svou skládku zbraní.

To znamená, že Rusko může posílit svou materiální podporu Doněcka a Luhanska, ale může také reagovat nepředvídatelným způsobem, který raději ani nebudeme odhadovat.

 

zdroj : http://us.sputniknews.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články