Copak Koněv, ale může dojít i na sv. Václava

Copak Koněv, ale může dojít i na sv. Václava

Již na začátku té frašky se sochou Ivana Koněva jsem si vzpoměl, jak američtí neomarxisté strhávají po 150ti letech sochy jižanských generálů a všech „otrokářů“, včetně G. Washingtona a K. Kolumba.

Ano, i Kolumbus to odnesl, protože nebyl dostatečně „lidskoprávně uvědomělý“. Celou dobu to nevadilo, najednou se hledají všemožné záminky k provokacím „většinové společnosti“ či různých politicky nepohodlných skupin občanů, od štvanic mladých proti starým, homosexuálů proti „utlačovatelské heterosexuální většině“, těch, kteří mají kladný vztah k Rusku či ke konzervativním tradičním hodnotám.Kdyby podobná „kauza“ proběhla dejme tomu v roce 1990 nebo 1991, tak bych tomu docela rozuměl. Ale rozeštvávat takhle lidi 30 let po „sametu“, to mi zavání čímsi velmi podezřelým, stejně jako svého času protiprávní a nerozpuštěná „antibabišovská“ demonstrace přímo před budovou Poslanecké sněmovny Čr, ačkoli to zákon výslovně zakazuje. Jistá názorová skupina, konkrétně ta, co nenávidí Zemana, Babiše, Rusko, vlastenectví/tradicionalismus, a naopak „bezmezně miluje“ Evropskou unii a k odmítačům členství v NATO se často chová jako nějaký skalní stalinista vůči kritikům „bratrské pomoci 1968“, se snaží lidem říci: „My jsme nad zákon, vy jedni zaprdění putinofilní xenofobní a nevzdělaní Čecháčci!“

A troufám si tvrdit, že ta akce starosty Prahy 6 proti Koněvově soše je jen další v řadě různých takovýchto provokací, která má dle mého přesvědčení za cíl naštvat určitou skupinu lidí, což logicky souvisí s protiakcemi, viz strhávání plachty, což má následně dát impuls k přiživení protiruské hysterie.

A pak třeba „čučkaři“ nebo Hamáčkovo ministerstvo útisku s jeho „dezinformačním centrem“ (CTHH) vydá zprávu o „sílících proputinských a postkomunistických náladách a radikalizaci společnosti hybridními extremisty“. Připomeňme si:

POLITIKA: Podle BIS se ve školách učí „sovětské dějiny“

 

„Otrokář“ Kolumbus USA nevoní. Newyorský starosta zvažuje odstranění jeho sochy

 

Španělská vláda se snaží odstranit ostatky diktátora Franca z národního památníku

 

Dokonáno. Taliban zničil všechny sochy

 

A teď již není tak těžké si představit, že podobní „ideologičtí strážci“ si usmyslí „přidat na progresivismu“ a vezmou si na mušku jeden z hlavních symbolů české státnosti, svatého Václava. Feministkám se poradí křičet, že s tím koněm je tam „příliš mužské dominance“, liberálové můžou „čvaňhat“, jak se za vlády knížete Václava „utlačovali poddaní a nedodržovala se lidská práva“, viz „otrokář Kolumbus…“, jiným by zase vadilo jeho přílišné spojení s církví, a k tomu ještě církví středověkou, tedy „symbolem tmářství, křižáctví a pálení kacířů…“, no však to znáte, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. V tomto případě jde jen o „vyhmátnutí nejvhodnějšího okamžiku“.

Takže kam s ním…? A co s těmi, kteří budou sochu Václava bránit? Dostanou nějakou „šikovnou nálepku“, třeba „nacionalisti“, „zpátečníci“, „fašouni“, „machisti“…, a bude vymalováno. A jako třešnička na dortu ještě zbývá v rámci „zostřování neomarxistického třídního boje“ hromadně bonzovat a nahlašovat „nahnědlé obránce Václava“ na sociálních sítích, případně na místě původní sochy instalovat třeba lavičky bratří Mašínů, a aby to bylo dostatečně multikulturní a genderově vyvážené, tak by si ještě mohli přisadit nějakým tím unisex záchodkem Leily Chálidové, palestinské teroristky přednášející v Evropském parlamentu.

Dnes se tomu většina z vás asi zasměje, ale co budeme říkat za deset let? Jak byste se tvářili před deseti lety na někoho, kdyby tehdy předpovídal migrační krizi 2015, „multikulturní“ cenzuru internetu a podobně?

Kde mě najdete

Facebook

https://www.facebook.com/adam.z.mikulasek

VK

https://vk.com/id532220463

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCJqGs1erCD5ZyVGxPSDVYhw
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Daně nás dusí

Daně nás dusí

Krize z let 2008–2009 se projevila i v přístupu Evropy k daním. A další krize,…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*