Co musíte vědět o muži, který miluje otevřené hranice, migraci a anarchii

Co musíte vědět o muži, který miluje otevřené hranice, migraci a anarchii

Co musíte vědět o muži, který miluje otevřené hranice, migraci a anarchii.

Kdo je George Soros?         

György Schwartz, lépe známý pod jeho pozdějším jménem George Soros, je v Maďarsku narozený židovsko-americký miliardář, manažer hedgeových fondů, odsouzený zločinec a globalista bojující za otevřené hranice. Byl popsán jako „nejničivější levicový demagog na světě.“ Jiní ho charakterizovali jako světového prominentního „maligního mesiášského narcistu.“

Narodil se v Budapešti dne 12. srpna 1930, bohatým, vzdělaným rodičům Tivadarovi a Elizabeth Schwartzovým. Někdy ve třicátých letech, kdy George a jeho starší bratr Paul byli ještě mladí, změnili Schwartzovi své příjmení na Sorosovi, aby se lépe přizpůsobili maďarské nežidovské populaci, neboť antisemitismus se neustále šířil po celém evropském kontinentu.

George Soros měl pouhých 13 let, když Adolf Eichmann, jeden z Hitlerových nejvyšších nadporučíků, přišel do Maďarska, aby dohlížel a řídil logistické úsilí spojené s masovým deportováním maďarských Židů do ghett a táborů smrti ve východní Evropě.

V této době se Sorosově rodině podařilo zakoupit oficiální dokumenty, které uváděly, že jsou křesťané. Navíc, Tivadar Soros podplatil nacistického úředníka, který dovolil Georgeovi, aby se stal jeho křesťanským kmotrem. Ochránce mladého George byl nacista, jehož úkolem bylo zabavit majetek maďarské židovské populaci. Čtrnáctiletý Soros doprovázel tohoto úředníka během jeho konfiskací.

Také v roce 1944, během pouhých deseti měsíců, bylo 70 procent Sorosových kamarádů Židů v Maďarsku, téměř půl milionu lidí, zlikvidováno. Všude kolem něj umírali a mizeli maďarští Židé. Není nerozumné se domnívat, že alespoň některou z těchto osob znal osobně.Během rozhovoru v roce 1998  „60 Minutes“ se Steve Kroft zeptal Sorose, jestli bylo obtížné se účastnit těchto aktivit. Soros okamžitě odpověděl: „Ne, vůbec ne.“ Potom Kroft pokračoval, když se zeptal, jestli někdy zažil pocity viny za to, že se podílel na konfiskaci vlastnictví svých židovských sousedů. Znovu, bez váhání, Soros odpověděl: „Ne, kdyby tím, kdo to od nich bral, byl zde někdo jiný, tak by to stejně udělal.“

George Soros se údajně dlouho snažil potlačit tento rozhovor a není těžké pochopit proč. Koncem roku 1944 a počátkem roku 1945 vypukla bitva o Budapešť, se sovětskými vojsky na jedné straně a maďarskými silami na straně druhé, což se proměnilo v celém městě na zuřivou městskou válku. Sorosovi se podařilo přežít obléhání, které mělo na svědomí asi 38 000 civilních úmrtí v průběhu třech měsíců.

Po válce se Soros dostal na prestižní Londýnskou školu ekonomie – nejen jednu z nejlepších univerzit v Británii, ale také jednu z nejvyšších akademických institucí na světě. Poté, co absolvoval jako bakalář a poté jako doktor, Soros jel do Ameriky, kde začal svou slavnou kariéru jako manažer hedgeových fondů.

Jak se stal bohatým?

„No, víte, byl jsem lidskou bytostí předtím, než jsem se stal obchodníkem,“ – Soros.

Dnes je George Soros jedním z nejúspěšnějších manažerů a investorů hedgeových fondů na světě. V únoru 2018, po poskytnutí 18 miliard dolarů svým Nadacím Open Society, Soros stále má osobní čistý majetek 8 miliard dolarů.

Sorosův Quantum Fund, který založil s Jimem Rogersem v roce 1973, je možná nejvýnosnějším hedgeovým fondem na světě. Nějakým způsobem, pravděpodobně díky politickém korupci, získal Soros roční výnos 30 procent pro investory v Quantum Fund. Nebylo by nerozumné předpokládat, že obchody společnosti Quantum Fund jsou založeny téměř zcela na ekonomických a politických podmínkách na některých trzích.

Navíc má Soros známou pověst, že aby vyhrál, je ochoten hrát špinavou hru. V roce 2002 byl usvědčen z těžkého zločinu při obchodování insiderů ve Francii. Soud rozhodl, že „jednal s vědomím, že banka by mohla být cílem převzetí,“ podle deníku Bloomberg. Soud následně nařídil Sorosovi zaplatit 2,2 miliónů eur v restituci.

Soros shromáždil většinu svého rozsáhlého bohatství v miliardách dolarů prostřednictvím morálně zpochybnitelné praxe spekulací a manipulací s globálními měnami. V roce 1992 dosáhl své první miliardy amerických dolarů, když se zbavil britských liber v hodnotě 10 miliard dolarů a inicioval devalvaci měny a následnou finanční krizi Spojeného království. Po tomto tahu se stal známým jako „Člověk, který rozbil Anglickou banku“. To udělal za zády pracujících Britů, kteří okamžitě viděli, jak hodnota jejich domovů drasticky poklesla a jejich životní úspory byly silně znehodnoceny, v podstatě přes noc. Tento rychlý prodej mu upevnil jeho reputaci jako jednoho z předních měnových spekulantů na světě.

Malajsijský předseda vlády Mahathir bin Mohamad obvinil Sorose, že snížil národní měnu jeho agresivními spekulativními útoky na slabou měnu jihovýchodní Asie. Vládní úředníci v Thajsku považují Sorose za „ekonomického válečného zločince“, kvůli jeho roli, kterou hrál v asijské finanční krizi v roce 1997. Soros pomáhal vykonstruovat asijskou krizi prostřednictvím rozsáhlé sítě politických napojení v regionu.

Sorosův vliv západní vlády

„Každý říká, že mám velkou moc. Ale z čeho se tato moc skládá? Mohu ovlivnit vlády? Začínám být toho schopen…““ – George Soros.

Soros utrácí obrovské množství peněz, aby delegitimizoval vlády a jiné organizace, s nimiž nesouhlasí. Multi-miliardárdový finančník je jedním z největších světových sponzorů radikálních levicových institucí a politiků po celém světě. V průběhu let se skupiny financované Sorosem důsledně pokoušely podkopat národní státy po celém světě. Soros by nejvíc ze všeho chtěl aby se Amerika – a všechny národní státy – podřídily mezinárodním institucím, jako je OSN, Světová banka a Mezinárodní měnový fond.

Podle Federální volební komise, Soros během prezidentské kampaně v roce 2016 investoval více než 9 miliónů dolarů pro Clintonovou podporující Super PAC – více než kdokoli jiný. To není vůbec překvapivé vzhledem k tomu, že Clintovová je jeho kolegyně globalizace, která se opakovaně ukázala být zkorumpovaná až do samého jejího jádra.

Masivní kybernetický útok na nadaci levicového miliardáře Open Society skupinou nazvanou DC Leaks odhalil memorandum nazvané „List of European Elections 2014 Projects.“ Toto memorandum odhalilo úsilí Sorosovy dobře financované globální sítě pro manipulaci s výsledky voleb v Evropě. Tato zpráva podrobně vykreslila více než 90 Sorosových projektů v Evropě, které se snažily ovlivnit volby.

Sorosův vliv na mezinárodní mainstreamová média

Centrum pro výzkum médií (MRC) v roce 2011 odhalilo, že Soros má významné vztahy s více než třiceti tiskovými zpravodajskými stanicemi v mainstreamových médiích, včetně deníků The New York Times, Washington Post, Associated Press, NBC, NPR, CBS a ABC. V době zveřejnění zprávy MRC Sorosem financovaná rada Pro-Publica’s Journalism Advisory Board disponovala následujícími produktivními „novináři“ mainstreamových médií.

-Jill Abramson – výkonná redaktorka The New York Times;

-Kerry Smith – senior viceprezident pro redakční kvalitu společnosti ABC News;

Cynthia A. Tucker – redaktorka redakční stránky The Atlanta Journal-Constitution

Podle stejné zprávy MRC jsou následující členové mainstreamových médií také ve správních radách v Sorosově přidružených skupinách:

-Christiane Amanpour – pevný bod nedělního programu politických záležitostí ABC Sonday

-Matt Thompson – redakční manažer v National Public Radio a člen postgraduální fakulty na významném Institutu Poynter;

-Ben Sherwood – prezident ABC News a bývalý výkonný producent „Good Morning America“;

-Kathleen Hall Jamieson – autorka a děkanka Walter H. Annenberg Annenbergské školy pro komunikaci University of Pennsylvania;

-Michele Norris – hostitelka časopisu NPR „All Things Considered“, nejdéle vysílaný národní program amerického veřejného rozhlasu;

-Phil Bronstein – ředitel vývoje obsahu a editor velkých novin Hearst;

-David Boardman – výkonný redaktor časopisu Seattle Times;

-Len Downie – bývalý výkonný ředitel The Washington Post, nyní viceprezident;

-George Osterkamp – Producent CBS News.

Takže podporuje George Soros finančně globalistické politiky, nevládní organizace pro otevřené hranice a prominentní postavy mainstreamových médií? A také disidentské občanské organizace? Nepochybně.Sorosův vliv na řadové disidentské skupiny  

Podle analýzy daňových přiznání Nadací Open Society, která byla provedena deníkem Washington Times, organizace financovala Black Lives Matter částkou 33 miliónů dolarů ročně. Významní jednotlivci donucovací komunity vyzvali k tomu, aby byla BLM označena jako nenávistná skupina.

Dne 7. července 2016 osamělý odstřelovač zabil 5 bílých policejních důstojníků z Dallasu během protestu Black Lives Matter v reakci na zabití černocha policisty. Zpráva FBI, která byla vydána rok po střelbě v Dallasu, byla získána časopisem Foreign Policy.  Zpráva varovala, že „extremisté černé pleti“ se násilně zaměřují na policii.

Jiní tvrdili, že rétorika vůdců Black Lives Matter inspirovala veterána amerického námořnictva seržanta Gavina Eugena Longho, který spustil palbu na policejní důstojníky v Baton Rouge 17. července 2016, což mělo za následek tři mrtvé důstojníky a další tři zraněné. Vůdci Black Lives Matter neustále popírají, že jejich hnutí vyzývá k násilí proti policii.

Kdo je proti Georgovi Sorosovi?

George Soros má dlouhý seznam nepřátel a kritiků a je to oprávněné. Významní vládní úředníci v USA, Velké Británii, Rusku, Izraeli, Rumunsku, Maďarsku, Srbsku a dalších zemích se postavili proti Sorosovým postojům, někteří více než druzí. Co mají společného všechny tyto země? Jednoduše řečeno, všechny mají patologickou touhu zůstat svrchovanými národními státy a zůstat pod kontrolou svých osudů.

Bývalý vůdce UKIP a zastánce Brexitu Nigel Farage požádal o formální vyšetřování Sorose poté, co finančník daroval 500 000 liber organizaci Best for Britain, která chce zůstat v EU.  Soros řekl, že je hrdý, že jim dal peníze a prohlašoval, že je to náklonnost vůči Spojenému království, která motivovala jeho rozhodnutí.

V rozhovoru pro FOX News Farage správně trval na tom, že by se média měla raději soustředit na Sorosovy nadace Open Society, než výhradně na údajné ruské zásahy do evropské a severoamerické politiky. Každý, kdo věří, že se George Soros stará o blahobyt britského lidu poté, co způsobil ztrátu jejich životních úspor a v některých případech dokonce i ztrátu jejich domovů v roce 1992, je naprosto naivní.

Významný maďarský euroskeptik a proti-imigrační bojovník, premiér Viktor Orbán, osobně obvinil Sorose, že „se snaží tajně za pomocí zahraničních financí ovlivňovat maďarskou politiku.“

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se připojil k Orbánovi a také Sorose odsoudil a podpořil propagační úsilí maďarské vlády proti němu.

V březnu šest amerických senátorů podepsali dopis, v němž naléhali na pracovníky ministra Rexe Tillersona, aby přezkoumali financování americké vlády směrem k organizacím podporovaným Sorosem.

Polská vládní strana Zákon a spravedlnost vedená konzervativním předsedou Jarosławem Kaczynskem, obvinila Sorose z pokusů zničit tradiční společnosti.

Rusko podniklo skutečné kroky tím, že zakázalo založení Sorosovy nadace Open Society a označilo ji za bezpečnostní hrozbu.

Závěr

Soros často uváděl, že vidí sám sebe jako mesiášskou postavu. „Přiznávám, že jsem vždy přemýšlel o přehnaném pohledu na mou vlastní důležitost – abych to řekl upřímně, chtěl jsem se považovat za nějakého Boha,“ řekl Soros při jedné příležitosti. „Měl jsem od dětství poměrně silné mesiášské fantazie, které jsem cítil, že musím ovládat, jinak bych mohl skončit jako blázen.“

Zeptejte se sami sebe, je možné, aby jeden jedinec pokládal základy pro globální finanční kolaps, radikalizaci levicových stran v celé Severní Americe a Evropě a přispěl k morálnímu úpadku na Západě? Je jistě nadsázkou, že Soros výhradně nese odpovědnost za tyto jevy, ale důkazy však naznačují, že byl – a nadále zůstává – základním pilířem za masivním a koordinovaným úsilím podkopat nejen liberální instituce a jiné, které považuje za oponenty jeho agendy, ale i samotnou demokracii po celém světě. Čím dříve se ukáže v pravém světle hrozba, kterou představuje na celém světě pro skutečnou svobodu, tím dříve se tento problém bude dát řešit. Lépe později, než nikdy.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu George Soros Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*