CNN: Bílé děti si „nezaslouží nevinnost“

CNN: Bílé děti si „nezaslouží nevinnost“

CNN věnovala svůj vysílací čas „protirasistickému aktivistovi“, který prohlásil, že by bílým dětem nemělo být dovoleno mít „nevinné“ dětství, ale aby se cítily provinile za své „privilegium bílých“  už v raném věku.

Moderátorka CNN Poppy Harlowová přečetla dopis, který dostala ze školy a v němž byly instrukce pro rodiče bílých dětí, jak učit své děti o „výsadách bílých“ a zeptala se Tima Wise: „Kdy by to měli rodiče se svými dětmi dělat a jak?“Wise odpověděl, že by to mělo být v co nejmladším věku, a že bílým dětem je třeba opakovaně říkat, že jsou příliš privilegované, aby se jim to dostatečně vštípilo.

„Domnívám se, že pro bílé rodiče je důležité mít na paměti, že pokud černé děti v této zemi nemají dovolenou nevinnost a dětství, aniž by se obávaly zabití policií nebo jiným způsobem na okraji společnosti, potom si naše děti také „nezasloužím nevinnost.“ Prohlásil Wise.

„Pokud může být Tamir Rice zastřelen ve veřejném parku, kde si hraje s hračkou pistole, něco co bílé děti dělají po celé zemi každý den beze strachu, že budou zastřeleny, pokud může Tamir Rice být zabit, pak je třeba vyprávět bílým dětem alespoň ve stejném věku, že pokud oni nemohou být nevinní, ani my nemůžeme být nevinní. “ pokračoval Wise.

„Pokud bychom to mohli mít stále na paměti, pak bychom možná mohli slyšet, co nám černé a hnědé lidičky říkají každý den a už mnoho let.“ dodal.

Wise se také objevil v pondělí na kanálu CBS, kde prohlašoval, že bílí Američané „byli učeni k pohrdání životem černých“.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “CNN: Bílé děti si „nezaslouží nevinnost“

  • Komu se tenhle lidskej odpad rodi? Prase weisovo! Budu to delat presne obracene!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*