Člověk v tísni zastrašuje senátora. Kolik dopisů ještě poslal?

Člověk v tísni zastrašuje senátora. Kolik dopisů ještě poslal?

„Věříme, že si jako senátor nepřejete, abyste byl spojován s nenávistnými, rasistickými či xenofobními výroky. Pokud se však stane, že se takových výroků dopustíte, budeme nuceni je publikovat a veřejně vyvracet.“

Vám to jako výhrůžka nezní? Ano? Tak se podržte. Toto je poslední věta v dopise organizace „Člověk v tísni“, který do svých rukou obdržel senátor Josef Regec (ex-ČSSD, nyní SPO+KSČM). Celé znění dopisu i Regecova odpověď zde.

Člověk v tísni je organizace, která ročně operuje s téměř miliardou korun, z různých stálých fondů přijímá až 700 000 000 Kč ročně a podílí se na aktivitách v celém světě. Její stinné stránky byly již několikrát připomenuty:

Spolupráce s organizací, která má za úkol rozpouštět východní vlády
Zákaz v Rusku za prokázanou spolupráci s teroristy
Spolufinancování lidí napojených na hnutí Hamás
Spolupráce na likvidaci síly Bašára Asada a podíl na vzniku teroristických organizací, například Islámského státu…
(vše shrnuto zde)

Logo Člověk v tísni
Logo Člověk v tísni

To vše je podtrhnuto některými pochybnými přesvědčeními. Tak například ředitel organizace Šimon Pánek v rozhovorech neustále tvrdí, že syrských uprchlíků je mezi všemi do Evropy příchozími naprostá a dominantní většina (několikrát místo slova „uprchlíci“ použil rovnou slovo „Syřané“). Jeho tvrzení vyvrací třeba stránka SyrianRefugees.eu, která tvrdí, že v EU zažádalo o azyl pouze 150 000 Syřanů z celkových cca 800 000. To je zhruba 20%. K tomu navíc připočteme, že ilegálních imigrantů, kteří se na azyl vykašlou a prostě utíkají před policií za každou cenu, je mnohem více a Syřané jsou v tomto ohledu nejpoctivější. Jejich celkový podíl mezi všemi příchozími do EU tak bude daleko nižší.

Dále lidé například z afrických zemí prchají v daleko větším počtu než dříve, ačkoli se situace v zemích nikterak nezhoršila. Přestože není situace v Africe dlouhodobě nikterak růžová, skokový nárůst je až příliš nápadný. Podobné by se dalo říct i o Afghánistánu a dalších zemích na Blízkém východě, odkud sem přichází až stovky tisíc ilegálních imigrantů. Mezi Afghánci a Syřany navíc dochází v táborech k otevřeným bitkám a násilí, které eskaluje především ze strany Afghánců. Otevřený postoj ke všem imigrantům tak způsobuje, že s imigranty přichází do Evropy boje, války a konflikty, před kterými někteří z těchto imigrantů utíkají.

To bylo pár odstavců našeho alternativního miniprojektu FAKTUM, který se jen na pár minut soustředil jen na jedno prohlášení ředitele organizace, která je napojena na teroristické buňky a která nyní sama chce monitorovat, zveřejňovat a zřejmě po vzoru Hate Free různými kličkami „vyvracet“ takzvaná xenofobní vyjádření politiků a tím je vlastně zkoušet veřejně lynčovat za pravdu, kterou sám ředitel organizace pro samé dotace a granty prostě nevidí.

Organizace se tak stává nebezpečnou pro českou demokracii, kterou se tu společnými silami a ne vždy dobrou politikou snažíme téměř 26 let budovat. Otevřené výhrůžky politikům v oblasti multikulturalismu jsou dalším velmi temným důkazem toho, že ačkoli se tato ideologie snaží tvářit jako humánní, nesnese, aby jí kdokoliv kritizoval, zpochybňoval a nebo si dovolil mít opačný postoj.

Moje výzva všem, kteří podobný dopis dostanou, a že jich určitě bude více, bychom rádi vzkázali:
VÁŽENÍ „XENOFOBNÍ“ POLITICI, ZVEŘEJŇUJTE KORESPONDENCI S ČVT.

Organizace, která má pomáhat druhým a přitom se snaží zastrašováním zasahovat do demokratické politiky, nemá na legální scéně evropského státu co dělat. S nově schváleným zákonem navíc Člověk v tísni nebude muset zveřejňovat smlouvy, jelikož je to nestání nezisková organizace s dotacemi nad dva miliony ročně, kdežto malá organizace, která třeba provozuje psí útulek, toto složité papírování dělat musí.

Projekt FAKTUM budeme sledovat. Nepředpokládáme, že by organizaci někdo ilegalizoval, přestože by k tomu bylo mnoho důvodů a nově přibyl další.

 

 

František Kubásek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Člověk v tísni zastrašuje senátora. Kolik dopisů ještě poslal?

  • Je primo az zarazejici jak daleko to dotahli ruzni porevolucni studentici,do jakych vysin a podvracecskych kruhu je vynesla spinava a umele vyprovokovana revoluce s jejich vudcem Havlem.Meli to velice dobre spocitane ale neni vsem dnum konec a rozhodne si neminim nechat diktovat od nejakeho plebejce a notorickeho netahla,koho musim milovat a koho nesmim nenavidet!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*