Cizinci útočí na občany města Plzně. Je potřeba radikálního řešení

Cizinci útočí na občany města Plzně. Je potřeba radikálního řešení

Plzeň se začíná proměňovat v nebezpečné město, což mají v poslední době na svědomí zejména zahraniční zaměstnanci.

Neustálé výjezdy policistů ke rvačkám, k rušení nočního klidu, krádežím a dalším kriminálním deliktům trápí a ohrožuje občany Plzně.

V Plzni aktuálně žije více než 22 000 cizinců a jejich počet bude narůstat. Také musíme zmínit, že mnoho cizinců na území města Plzně není registrováno. Nejvíce jsou občané města Plzně ohroženi tam, kde zahraniční zaměstnanci pracují. Zejména na Borských polích, kde žije nejvíce cizinců. Ale můžeme znímit i Americkou třídu, která se stává pro Plzeňáky velmi nebezpečnou. A to hlavně v noci. Lidé mají pocit bezmocnosti a necítí se bezpečně. Jejich strach je oprávněný. Cizinci v Plzni se nerozpakují a klidně zaútočí i na policisty.

Žel musíme konstatovat, že zvyšující se počty policisů a strážníků na bezpečnost aktuální situace nestačí. Vina za nebezpečí v Plzni padá na hlavu pracovních agentur, kteří neustále přivážejí cizince do tohoto města a posléze se o tyto „zaměstnance“ přestanou de facto starat. Jde jim o zisk, o nic jiného. Toto neustále zmiňuje i ministr vnitra Chovanec, který nebezpečnou situaci v Plzni řeší s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

Opravdu už nastal čas, aby Plzeň opět byla bezpečným městem. Nelze nadále tolerovat kriminalitu zahraničních zaměstnanců, kteří obyvatelům Plzně nahánějí strach a omezují jejich běžný život. Takový je prostě fakt. Je načase odstranit politickou koreknost a pojmenovat hlavní viníky této špatné situace. Jak jsem psal, vinkem jsou pracovní agentury a mnozí zahraniční zaměstnanci, kteří se nechtějí přizpůsobit českým zákonům a českým zvykům. Ten, kdo chce pracovat a žít na území ČR se prostě musí přizpůsobit Čechům. Jiná cesta není. Mimochodem, zaměstnávání zahraničních zaměstnanců negativně ovlivňuje výši platů.

Teď nastal čas, aby se s tímto problémem udělal takzvaný radikální řez. Vyřešit tento problém se musí v co nejkratší době. Už nadále nelze tolerovat fyzické násilí ze strany zahraničních zaměstnanců na bezbrané občany města Plzně.

 

(Ilustrační obrázek Foto: DENÍK/Vlastimil Leška)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Cizinci útočí na občany města Plzně. Je potřeba radikálního řešení

  • Po některých komentářích docházím do závěru že stě ovce.

  • Chovanec chce po pracovních agenturách, aby odvezli cizince zpět, když přijdou o práci. Bude chtít i po řidičích autobusů, aby odvezli zpět cizince, pokud přijedou autobusem? Nemáme snad dost nástrojů na to, aby byli i cizinci donuceni dodržovat zákony této země? Trestejme přestupky a trestné činy tvrdě a oni si to rozmyslí. Pokud se bude s kriminálními živly zacházet tak, jak si to přeje např. Merkelová, nic se nevyřeší.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*