Civilisté se vrátili do normálního života v osvobozeném a zničeném Aleppu (Video)

Civilisté se vrátili do normálního života v osvobozeném a zničeném Aleppu (Video)

syrDva týdny od osvobození sousedství Alshaar ve východím Aleppu syrskou armádou, život se postupně vrací k normálu. Další obyvatelé se vracejí, aby vdechli život do devastujících ulic, které vyčistila od trosek těžká technika.

Mezitím co zchátralé budovy s rozpadající se fasádou a hromadou trosek stále slouží jako živá vzpomínka těžkých bojů, které donutily desítky tisíc civilistů opustit své domovy, více a více lidé se vrací zpět do regionu. Malé stánky prodávající chléb a cigarety se již objevily na náměstích a automobily začaly plnit úzké cesty.

„Situace je dobrá. Lidé se vracejí. Je to bezpečné a stabilní a Bůh žehnej naší syrské armádě a naši vládě prezidenta Bašára Asada,“ řekl jeden pouliční prodavač, který se sám vrátil teprve před týdnem, agentuře Ruptly.

Chlapec prodávající cigarety a občerstvení hned vedle, je již v tomto sousedství po dobu dvou týdnů.

„Mnoho lidí se vrátilo do svých domovů a otevřely se obchody prodávající zeleninu a další věci,“ řekl chlapec agentuře Ruptly. Chlapec začal pracovat na improvizovaném trhu jen pár dní poté, co byla oblast osvobozena od ozbrojenců.

Místí obyvatelé v dalších částech nedávno osvobozeného Aleppa sdělili kanálu RT informace z první ruky o tom, co museli snášet, když byla oblast pod kontrolou rebelů a jak se cítí nyní po osvobození.

Místní obyvatelé uvedli, že se jim velice ulevilo, když rebelové opustili oblast.

„Oni nám nechali hladovět, hodně jsme trpěli. Plakala jsem ve dne v noci,“ uvedla starší žena. „Když zde byli teroristé, lékaři léčili pouze je a nikdy nepomáhali civilistům.“

„Jsme tak šťastní, že k tomu došlo. Měli jsme již po krk militantů a jejich ostřelování a teror. Doufáme, že se již nikdy nevrátí,“ řekla syrská matka kanálu RT.

Michael Raddie, spolueditor BSNEWS.info, popsal RT reakce západních vlád o osvobození Aleppa jako „úplné zhroucení lidskosti“ a „šílenství“.

„Když vidíme lidi prchající ze zajetí, kteří běží směrem do bezpečí a pro lékařskou pomoc zajištěnou syrskou vládou a dokonce i ruskou vládou, to je bezpečí a ochrana. Oni to vědí. To je důvod proč oslavují, to je důvod, proč je vidíme tančit v ulicích,“ uvedl Raddie.

„Když vlády usilovně usilovaly o změnu režimu v Sýrii. Teď proto musí tvrdit: „To je pád Aleppa.“ „To je šílenství,“ dodal editor.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruptly)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*