Čistý dům: Trump vyhodil 70 funkcionářů Obamovy éry z Národní bezpečnostní rady

Čistý dům: Trump vyhodil 70 funkcionářů Obamovy éry z Národní bezpečnostní rady

Prezident Trump údajně vyhodil více než 70 funkcionářů z Obamovy éry, včetně Rady národní bezpečnosti.Tyto čistky přichází poté, co Trump vyhodil pplk. Alexandra Vindmana a jeho bratra z Rady národní bezpečnosti, spolu s bývalým velvyslancem na Ukrajině Gordonem Sondlandem, za jejich „vzpurné“ role jako „svědci“ v kampani Demokratů za účelem jeho svržení, která selhala.

Prezident Trump tím plní své sliby, že „vypustí bažinu“ a zbaví se pozůstků z Obamovy éry, zejména kritické a nedávno kontroverzní Národní bezpečnostní rady.

Úředníci potvrdili, že Trump a poradce pro národní bezpečnost Robert O’Brien redukovali 70 pozic zděděných od bývalého prezidenta Baracka Obamy, který zvýšil jejich počet na 200.

Mnoho z nich byli propůjčeni z jiných agentur a byli posláni zpět. Jiní skončili jako vládní zaměstnanci.

Ředitel Národní bezpečnostní rady pro strategické komunikace John Ullyot uvedl, že Trumpova administrativa pravděpodobně vyhodí ještě více zaměstnanců.

„Tento měsíc dokončíme správný cíl, který velvyslanec O’Brien nastínil v říjnu, a ve skutečnosti může tento cíl překročit tím, že stanoví ještě více pozic,“ řekl Ullyot.

Vindman v listopadu svědčil před Sněmovním zpravodajským výborem, že se Trump pokoušel tlačit na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby vyšetřoval bývalého viceprezidenta Joea Bidena, ale Trump zveřejnil přepisy svého telefonního hovoru se Zelenským, které diskreditovaly jeho obvinění.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*