Církev se spojila s italským starostou, aby usnadnila imigraci

Církev se spojila s italským starostou, aby usnadnila imigraci

Starosta jižního italského města San Severo podepsal dohodu s místním biskupem Giovannim Checchinatou, která uděluje každé katolické farnosti pravomoc registrovat migranty žijící pod jejich střechou.Toto schéma bylo organizováno vatikánským kardinálem Konradem Krajewskim, jednajícím jménem papeže Františka, který údajně kardinálovi řekl: „On má velký zájem o tuto dohodu.“ Krajewski řekl, že papež zasáhl, aby přesvědčil starostu Francesca Miglia, aby toto ustanovení zavedl.

„To, co čeho jsme dnes dosáhli, je milníkem pro migranty a uprchlíky,“ řekl Krajewski, který je zodpovědný za charitativní práce papeže.

San Severo se nachází v regionu Puglia a leží na okraji města Foggia, kde jsou tisíce migrantů a uprchlíků, kteří žádají o povolení k pobytu v Evropě.

„Technicky jim biskup dává prostřednictvím pastorů adresu – která je ulice Guardian Angel, na čem jsme se dohodli – a s tímto potvrzením jdou na radnici, získají papíry a mohou žít normální život,“ řekl kardinál Crux.

„Obnovili jsme lidskou důstojnost těchto lidí. To je to, co jim bylo odmítnuto,“ řekl kardinál.

„Řekl jsem starostovi města, o čem je odvaha evangelia,“ uvedl Krajewski. „Obvykle chceme pomáhat chudým, a to způsobem, který považujeme za dobrý pro ně. Nepotřebují však hudební koncerty. Potřebují se osprchovat. Potřebují bankovní účet.“

Imigrace do Itálie zažila oživení pod novou levicovou vládou národa, která otevřela své přístavy, což zvrátilo úsilí bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho omezit nelegální přistěhovalectví.

Pod Salviniho vedením se počet úmrtí migrantů ve Středozemním moři drasticky snížil, protože se méně migrantů pokusilo o nebezpečnou cestu.

Salvini odsoudil nevolenou vládnoucí koaliční vládu za to, že opět nastolila národní migrační krizi tím, že znovu otevřela hranice migrantům a zahraničním nevládním organizacím.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*