Církev požaduje otevřené hranice pro Evropu: „Charita nezná žádné hranice“

Církev požaduje otevřené hranice pro Evropu: „Charita nezná žádné hranice“

Německá církev posílila kritiku vládních a evropských migračních politik, vedoucí představitelé uvedli, že Evropa „má prostor pro více uprchlíků“.  

„Charita nezná žádné hranice,“ prohlásil prezident Evangelické církve Porýní, Manfred Rekowski, který požaduje systém, který by rozdělil migranty po celé Evropě spolu s mnohem liberálnějším přístupem ke sjednocení rodin.

„Politika izolace a vyloučení není řešením, které se nebere z humanitárního hlediska ani z hlediska lidských práv, ani z politického hlediska,“ řekl Rekowski pro deník Cologne City.   

Odcházející biskup z Hildesheimu Norbert Trelle minulý týden vyzval k „mnohem větší solidaritě,“ pokud jde o masovou migraci, která je podle něj nevyhnutelná kvůli „mnoha krizím na Středním východě a v Africe“.

„Neměli bychom zapomínat, že Jordánsko a Libanon přijaly přes milión uprchlíků, přestože se ekonomické situace v těchto zemích ani nedají srovnávat s těmi evropskými,“ řekl Rekowski pro zpravodajskou agenturu Catholic News.Během návštěvy Sicílie minulý týden, německý biskupský komisař pro uprchlíky a hamburský arcibiskup Stefan Hess odsoudil evropské snahy vyrvat kontrolu nad svými hranicemi a vysvětlil, že pokles počtu afrických přistěhovalců, kteří přijíždějí do Itálie je „důvod k obavám“.

S odvoláním na „nesčetné zprávy o závažném porušování lidských práv, zejména pokud jde o zacházení s uprchlíky“ v Libyi, arcibiskup odsoudil evropskou spolupráci se severoafrickými úřady.

Iniciativy EU, které školí a financují libyjskou pobřežní hlídku v boji proti zločineckým gangům na převážení migrantů, byly také odsouzeny jako „cynické“ arcibiskupem v Kolíně nad Rýnem Rainerem Woelkim.

Hlasitý kritik německých a evropských pokusů omezit masovou migraci, představitel církve již dříve označil migrační dohodu mezi Bruselem a Tureckem za „hanbu Evropy“.

Názory Woelkiho nejsou nicméně v církvi všeobecně sdíleny. V sousedním Rakousku, arcibiskup Christoph Schönborn varoval, že mnozí muslimové, kteří se dostanou do Evropy, chtějí dobýt kontinent.

„Bože, smiluj se nad Evropou a jejím lidem, který je v nebezpečí, že ztratí své křesťanské dědictví,“ modlil se kardinál k masám v ikonické katedrále svatého Štěpána v rakouské metropoli.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Církev požaduje otevřené hranice pro Evropu: „Charita nezná žádné hranice“

  • At si je vezmou do svych palacu a kostelu a staraji se o ne sami. Do Ceska je ale nechcema. Cernoprdi za nas rozhodovat nebudou, kho si sem pustime.
    Cirkev nevi, ze ji Muslimove zakrouti krkem, zmasakruji farare i verici jako Jezidy. Nabada je k tomu Koran. Islam meli davno zakazat jako lidem nepratelskou ideologii. Rasismus politikum vadi, ale zabijeni lidi Muslimy ne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*