Čínské město se připravuje na jadernou válku

Čínské město se připravuje na jadernou válku

Úřady čínského města Dandong, které se nachází na hranicích se Severní Koreou, byly nuceny naléhavě nalézt překladatele na korejský jazyk, informoval deník Daily Star.

Město Dandong má velký význam pro hospodářství Severní Koreje: slouží jako importní a exportní centrum mezi Čínou s Severní Koreou.

Podle deníku, rozkazy o náboru překladatelů byly učiněny na základě zpráv o aktivitách Číny, která se připravuje na jadernou válku.

Orgány města údajně pronajaly korejsko-čínské překladatele, kteří budou pracovat pro různé agentury, jako jsou orgány pro kontrolu hranic, oddělení veřejné bezpečnosti a obchodní kanceláře.

Severokorejští úředníci komentovali manévry amerických bombardérů v Jižní Koreji v rámci cvičení leteckých sil:

„Tato bezohledná vojenská provokace tlačí situaci na Korejském poloostrově k jaderné válce,“ stálo v prohlášení severokorejské zpravodajské agentury. Pchjongjangští úředníci poznamenali, že americká letadla provádějí cvičení k bombardování nejdůležitějších zařízení v KLDR, zatímco prezident Spojených států Donald Trump a další američtí válečníci volají po preventivním úderu na Severní Koreu.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*