Čína se připravuje na „obrovský exodus“ Severokorejců prchajících před válkou

Čína se připravuje na „obrovský exodus“ Severokorejců prchajících před válkou

Čína nařídila „naléhavý“ nábor korejsko-čínských tlumočníků ve městě nedalekém severokorejské hranici, mezitím, co se Peking připravuje na nápor uprchlíků v případě americké vojenské akce proti Pchjongjangu.  

Čínský vládní dokument získaný deníkem Korea Times nařizuje „městu Dandong, aby přijalo neurčený počet korejsko-čínských tlumočníků, kteří budou pracovat na deseti odděleních města, jako jsou agentura pro bezpečnost hranic, veřejná bezpečnost, agentura pro obchod a karanténu.“

Tento dokument naznačuje, že Peking „se připravuje na nouzovou situaci,“ která vznikla kvůli „možnému vojenskému střetu mezi Spojenými státy a Severní Koreou,“ což by podle této zprávy vedlo k „obrovskému exodu“ Severokorejců prchajících do Číny.

Úředníci v Dandongu byli také od 25. dubna zařazeni na rotační noční směny v přípravě na mimořádné události.

Čína již hostí zhruba 100.000 severokorejských defektorů a je nepravděpodobné, že Peking přijme velkou vlnu nových uprchlíků.Dřívější zprávy uváděly, že Čína poslala 150.000 vojáků na severokorejskou hranici, ačkoli to Peking popírá.

Prezident Donald Trump opakovaně uvedl, že USA udeří na Severní Koreu, pokud země uskuteční šestý jaderný test.

Severní Korea zase v neděli hrozila potopením jaderné ponorky, která byly nasazena v regionu.

„V okamžiku, kdy se USS Michigan pokusí trochu pohnout, bude odsouzena čelit bídnému osudu, stane se podvodním duchem, aniž by se mohla dostat na povrch,“ uvedl korejský server Uriminzokkiri.

Japonsko je také připraveno nasadit nosiče vrtulníků, který je oprávněn používat zbraně v doprovodu a ochraně americké zásobovací lodě směřující do Pacifiku, aby znovu zásobila americkou armádu vyslanou Donaldem Trumpem.

Tokijská autorizace „nezbytného použití zbraní“ je prvním takovým nařízením od druhé světové války.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)       
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*