Čína promluvila: Agrese NATO v Sýrii je válkou proti Rusku

Čína promluvila: Agrese NATO v Sýrii je válkou proti Rusku

Jinri Toutiao, jedna z největších zpravodajských agentur v Číně, zveřejnila článek, ve kterém tvrdí, že zatímco konflikt v Sýrii může vypadat jako občanská válka mezi vládou a opozičními silami, je ve skutečnosti „smrtící bitva mezi Ruskem a zeměmi NATO“.  

Podle publikace má Sýrie „velký strategický význam“ a nasazení ruských vojsk na území Sýrie zmařilo zahraniční okupaci a zabránilo drastičtějšímu krveprolití v Sýrii i mimo ni. „Jinak by byla Sýrie okamžitě obsazena ozbrojenými silami jiných států nebo protivládními jednotkami. Pak by se několik extremistických skupin vydalo na jih Ruska,“ stojí v článku.

Publikace rovněž zdůraznila skutečnost, že když se Rusové připojili ke konfliktu, situace s pro syrské jednotky stala příznivější.Jinri Toutiao dále poukázala na to, že Spojené státy, Británie a Francie nedávno zahájily agresivní útoky na Sýrii a americké americká letadlová loď USS Harry Truman vstoupila do Středozemního moře.

„Může se zdát, že cílem tohoto manévru je provést nový letecký úder. Hlavním cílem je však zabránit cestě do Sýrie po Černém moři: protože Rusko nemá společnou pozemní hranici se Sýrií, přes moře,“ stojí v článku.

Podle čínských médií se manévry NATO v Černém moři, které proběhly v květnu, zaměřily také na „vyvíjení tlaku na Rusko“.

Jinými slovy, čínský mediální gigant pevně pochopil geopolitickou situaci v syrském konfliktu a konfrontaci mezi Ruskem a NATO. To je důležitý ukazatel pro orientaci Číny. Navíc se k této diskuzi kromě čínské agentury přidali další analytici, poukazujíc na to, že i když vůdci NATO ujišťují, že jejich kroky nejsou namířeny proti Rusku, jejich operace prokazují opačnou skutečnost.

Obzvláště novinář Ted Galen Carpenter z amerického časopisu The National Interest věří, že vůdci USA a NATO musí přijmout „realističtější postoj“ vůči Rusku.

„Jakákoli země by shledala chování NATO jako jednoznačně nepřátelské a dokonce výhružné, kdyby se to dělo na jejích hranicích,“ zdůraznil americký analytik.

Podle Karpentera, pokud Západ bude pokračovat v takových činnostech, mohlo by to vést k selhání v porozumění a ke „katastrofické konfrontaci“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*